Seydoux i gwiazdy w nowym filmie ulubieńca Cannes

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Seydoux%2C+Schwartzman%2C+Turturro+w+nowym+filmie+Arnauda+Desplechina-154697
Seydoux i gwiazdy w nowym filmie ulubieńca Cannes
źródło: Getty Images
autor: John Nacion
Francuski reżyser Arnaud Desplechin, twórca m.in. filmów "My Golden Years", "Świąteczne opowieści" czy "Kobiety mojego życia", kompletuje obsadę swojego nowego projektu. Nosi on tytuł "The Thing That Hurts". Na ekranie pojawi się międzynarodowa obsada: Léa Seydoux ("Diuna: Część druga"), Jason Schwartzman ("Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży"), John Turturro ("Batman") i Golshifteh Farahani ("Inwazja").

Co wiemy o nowym filmie Arnauda Desplechina?Fabuła "The Thing That Hurts" ma opowiadać o pacjentach niedawno zmarłej amerykańskiej psychoterapeutki i ich wspomnieniach na temat lekarki. Zdjęcia do filmu rozpoczną się tej jesieni w Belgii.


John Turturro w filmie "Batman"

 
Dla Seydoux będzie to już trzeci film zrealizowany wraz z reżyserem. Wcześniej wystąpiła w "Miłosiernym" (2019) i "Deception" (2021). Z Desplechinem współpracowała też Farahani, pojawiając się w jego ostatnim projekcie, "Bracie i siostrze" (2022).

Arnaud Desplechin – najważniejsze filmyWśród najbardziej znanych filmów reżysera są: "The Sentinel" (1992), "O co chodzi w seksie?" (1996), "Królowie i królowa" (2004), "Świąteczne opowieści" (2008), "Jimmy P." (2013), "Kobiety mojego życia" (2017) i "Miłosierny" (2019).

Twórca jest regularnie zapraszanym gościem festiwalu w Cannes. W Konkursie Głównym pokazywano aż siedem jego produkcji. W 2015 roku opuścił Lazurowe Wybrzeże z Nagrodą Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD) za film "My Golden Years". Ten sam film przyniósł mu Cezara dla najlepszego reżysera.

Na premierę oczekuje jego kolejny film, "Spectateurs!". Jedną z ról zagrał w nim Mathieu Amalric, stały współpracownik Desplechina.

Zobacz zwiastun filmu "Brat i siostra"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones