Lea Seydoux w autobiograficznym horrorze Davida Cronenberga

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lea+Seydoux+w+autobiograficznym+horrorze+Davida+Cronenberga-147825
Lea Seydoux w autobiograficznym horrorze Davida Cronenberga
źródło: Getty Images
autor: Andreas Rentz
Francuska megagwiazda Lea Seydoux ("Nie czas umierać") zostanie gwiazdą nowego filmu Davida Cronenberga zatytułowanego "The Shrouds". To ich drugi wspólny projekt po tegorocznych "Zbrodniach przyszłości".  

"The Shrouds" - o czym będzie kolejny film Davida Cronenberga?W roli głównej wystąpi Vincent Cassel (ostatnio - "Westworld" i "Głębia strachu"). To już trzeci raz, gdy aktor i reżyser spotykają się na planie - wcześniej pracowali razem przy "Wschodnich obietnicach" oraz "Niebezpiecznej metodzie".

Aktor ma wcielić się w postać niejakiego Karsha, wynalazcy, biznesmena i wizjonera, działającego w branży pogrzebowej, który niespodziewanie zostaje wdowcem. Jego firma ma właśnie wystartować na międzynarodowych rynkach, a świat ma poznać jego najnowszy wynalazek. Wkrótce, po tym, jak grób jego żony zostanie zniszczony przez wandali, pełen bezbrzeżnego żalu mężczyzna postanowi wykorzystać urządzenie do kontaktu ze zmarłą żoną. Pomoże mu w tym tytułowy, pogrzebowy całun. 

Zdjęcia mają ruszyć w marcu 2023. Produkuje Said Ben Said, jeden ze stałych współpracowników reżysera. Cronenberg określa całość mianem "jednego z najbardziej osobistych i częściowo autobiograficznych filmów w karierze". 

Cronenberg i Seydoux - ostatnie projektyNajnowszy film reżysera miał premierę na festiwalu w Cannes. W  "Zbrodnie przyszłości (2022)Zbrodniach przyszłości" wystąpili Viggo Mortensen, Seydoux, Kristen Stewart i Scott Speedman. Akcja "Crimes of the Future" rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdy ludzkość w wyniku tzw. Syndromu Przyspieszonej Ewolucji zaczyna zmieniać się pod względem biologicznym.  Podczas gdy niektórzy doceniają nieograniczony potencjał transhumanizmu, inni próbują go kontrolować. Saul Tenser jest uwielbianym performerem, który zdecydował się poddać SPE i w efekcie w jego ciele zaczęły wyrastać nowe, nieoczekiwane organy. 

Seydoux również ma pełne ręce roboty. Gwiazda "Życia Adeli – Rozdział 1 i 2", "Grand Budapest Hotel", "Lobstera", "Spectre" i "Nie czas umierać" w przyszłym roku zagra w sequelu widowiska "Diuna", w którym wcieli się w Lady Margot. Będzie też grać tytułową rolę w remake'u klasycznego erotyku "Emmanuelle". Z kolei w tym roku na festiwalu w Cannes pokazano nie jeden, a dwa filmy z jej udziałem: poza Cronenbergiem, również "Un beau matinMii Hansen-Løve.

"Zbrodnie przyszłości" - zwiastun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones