Szef DC: W "Aquamanie" między Amber Heard i Jasonem Momoą nie było chemii

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+DC%3A+W+%22Aquamanie%22+mi%C4%99dzy+Amber+Heard+i+Jasonem+Momo%C4%85+nie+by%C5%82o+chemii-146595
Szef DC: W "Aquamanie" między Amber Heard i Jasonem Momoą nie było chemii
źródło: Materiały prasowe
Zeznając podczas procesu Johnny'ego Deppa i Amber Heard, szef DC Films, Walter Hamada, potwierdził, że studio Warner Bros. faktycznie rozważało podmiankę w obsadzie drugiej części "Aquamana" i zastąpienie Heard inną aktorką. Producent zeznał jednak, że powody były inne niż te, które wskazała gwiazda. Ostatecznie Heard zachowała rolę w - rzekomo - oryginalnym kształcie.

Walter Hamada: brak chemii między Momoą i Heard?Walter Hamada przyznał, że wytwórnia Warner Bros. przez kilka tygodni brała pod uwagę możliwość zwolnienia Amber Heard, która miała ponownie wystąpić jako Mera w widowisku "Aquaman and the Lost Kingdom". Producent twierdzi jednak, że powodem był brak chemii między aktorką a wcielającym się w rolę Aquamana Jasonem Momoą.

Nie było między nimi chemii, powiedział Hamada. Często zdarza się, że między gwiazdami filmu nie ma tej iskry. Wszystko sprowadza się wówczas do magii kina, montażu, wzmocnienia aktorstwa muzyką i ułożenia elementów tak, by sfabrykować tę chemię. Oglądając skończony film, mamy wrażenie, że między aktorami iskrzy. Ale wiem, że tym razem uzyskanie tego efektu kosztowało mnóstwo wysiłku w postprodukcji. Czasami po prostu ustawiasz w kadrze dwie osoby i wszystko działa. To coś, co czyni gwiazdę kina gwiazdą kina. Wiemy, kiedy to widzimy. Tym razem zabrakło tej chemii...


Zdaniem Heard jej problemy ze studiem wynikały ze złej prasy i wysuniętych przez Deppa pod jej adresem oskarżeń o molestowanie. Musiałam ciężko walczyć o swoją karierę, zeznała 17 maja. Gdy objęto mnie tymczasowym zakazem zbliżania się, zaczęłam tracić okazje. Anulowano kolejne zlecenia. Zwolniono mnie z kampanii promocyjnej, w której wystąpiłam. Walczyłam o zachowanie posady w największym filmie w mojej karierze, "Lidze Sprawiedliwości", z opcją na powrót w "Aquamanie". Aktorka dodała, że musiała stoczyć podobny bój o swój występ w sequelu, bo studio nie chciało jej powrotu i ostatecznie nakręcono uszczuploną wersję jej roli.

Dostałam scenariusz, a potem nowe wersje, z których usunięto sceny akcji z udziałem mojej i jeszcze jeden postaci, twierdzi Heard. Zwyczajnie wycięli kawał mojej roli.


Hamada zeznał jednak, że Mera nigdy nie miała odegrać w sequelu tak dużej roli, jak w pierwszym "Aquamanie", i że jej czas ekranowy nie został ograniczony. Według niego film od początku był wymyślony jako "komedia kumpelska" z Aquamanem i jego przyrodnim bratem Ormem (Patrick Wilson). Producent podkreślił jednak, że pierwszy "Aquaman" się sprawdził, a publiczność testowa wysoko oceniła występ Heard w filmie. Dodał też, że praca z aktorką na planie drugiej części przebiegała gładko.

"Aquaman 2" – co wiemy o filmie?Za kamerą widowiska "Aquaman and the Lost Kingdom" ponownie stanął James Wan, czyli twórca uniwersum "Obecności". Poza Jasonem Momoą do swoich ról powrócą Amber Heard jako Mera, Patrick Wilson jako Orm, Yahya Abdul-Mateen II jako Czarna Manta, Dolph Lundgren jako Nereus i Randall Park jako dr Stephen Shin.

W pozostałych rolach pojawią się Pilou Asbæk ("Gra o tron"), Indya Moore ("Pose"), Vincent Regan ("Troja", "300") i chińsko-portugalska aktorka Jani Zhao, dla której występ w widowisku DC będzie anglojęzycznym debiutem.

Światowa premiera widowiska zaplanowana jest na 17 marca 2023 roku.