Szef Pixara oskarżony o molestowanie

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+Pixara+oskar%C5%BCony+o+molestowanie-125914
John Lasseter to kolejna hollywoodzka osobistość oskarżona o napastowanie pracownic.

GettyImages-632831514.jpg Getty Images © Steve Jennings


Jak podaje dziennik Variety, w należącym do Disneya studiu Pixar, którego Lasseter jest współzałożycielem, od ponad 20 lat plotkowało się o niestosownym zachowaniu szefa względem młodych kobiet. Twórca "Toy Story" i "Aut" miał podobno w zwyczaju przytulać wszystkich dookoła. Obejmowanie atrakcyjnych pracownic trwało jednak znacznie dłużej i czasami kończyło się nawet próbą pocałunku w usta. Filmowiec nie stronił również od obmacywania i czynienia mało eleganckich komentarzy.

Lassetter, który nadzoruje również prace działu animacji w Disneyu, ma ponoć poważne problemy z alkoholem. Kilka lat temu w rozmowie z dziennikarzem Esquire'a reżyser sam przyznał, że upił się w biurze w godzinach pracy, aby uczcić zakończenie prac nad "Autami 2".

Informatorzy Variety twierdzą ponadto, że atmosfera w Pixarze jest toksyczna. Kobiety i osoby o odmiennym kolorze skóry są tam gorzej traktowane niż biali mężczyźni.

W odpowiedzi na zarzuty Lassetter przeprosił za swoje zachowanie i ogłosił, że robi sobie półroczną przerwę od pracy w Pixarze.

Disney - wytwórnia słynąca z promocji rodzinnych wartości - nie odniosła się na razie do doniesień mediów. Przypomnijmy, że w ten weekend do amerykańskich kin trafi najnowsza produkcja Pixara, "Coco".