John Lasseter kończy współpracę z Disneyem i Pixarem

indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Lasseter+ko%C5%84czy+wsp%C3%B3%C5%82prac%C4%99+z+Disneyem+i+Pixarem-128603
John Lasseter do końca roku ustąpi z pozycji dyrektora kreatywnego studiów Pixar i Walt Disney Animation.

GettyImages-814648846.jpg Getty Images © Jesse Grant

W listopadzie zeszłego roku Lasseter został oskarżony o niewłaściwe zachowanie, m.in. napastowanie pracownic. Twórca "Toy Story" i "Aut" przeprosił i ogłosił, że robi sobie półroczną przerwę w pracy. Lasseter nie był obecny na oficjalnej premierze "Iniemamocnych 2", która miała miejsce w tym tygodniu. Właśnie ujawniono, że jeszcze do 31 grudnia będzie on pełnił rolę konsultanta.

John miał niesamowitą kadencję w Pixarze i Disney Animation. Zrewolucjonizował przemysł animacji, podejmował ryzyko i opowiadał oryginalne historie najwyższej klasy, które przetrwają wieki, skomentował odejście Lassetera Robert A. Iger, prezes The Walt Disney Company. Jesteśmy wdzięczni za jego wkład. Jednym z jego największych osiągnięć jest skompletowanie zespołu wspaniałych twórców i innowatorów z wizją i talentem zdolnymi wyznaczać standardy w animacji przez kolejne pokolenia.

W ostatnich sześciu miesiącach miałem okazję przemyśleć swoje życie oraz zawodowe i osobiste priorytety, powiedział sam Lasseter. Pozostaję wierny sztuce animacji, a artyści z Pixara i Disneya wciąż mnie inspirują. Uznałem jednak, że koniec roku to właściwy moment, bym zaczął skupiać się na nowych twórczych wyzwaniach. Jestem niezwykle dumny z tego, co te dwa studia, jedne z najważniejszych w świecie animacji, osiągnęły pod moim przywództwem. Jestem też wdzięczny za wszystkie okazje podążania za swoimi twórczymi pasjami, jakie dał mi Disney.