"Toy Story 4" traci reżysera. "Auta" dostają kosmiczny spin-off

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Toy+Story+4%22+traci+re%C5%BCysera.+%22Auta%22+dostaj%C4%85+kosmiczny+spin-off-124028
Rozpoczęło się D23 Expo, czyli doroczna impreza, na której Disney chwali się tym, co szykuje dla widzów na najbliższe lata. Dzień pierwszy poświęcony został produkcjom Pixara. Oto najważniejsze informacje z prezentacji studia.


Zaczynamy od informacji dotyczącej "Toy Story 4". John Lasseter ogłosił, że rezygnuje z reżyserowania animacji. Powody tej decyzji nie są znane. W ten sposób jedynym reżyserem projektu będzie debiutujący w tej roli scenarzysta "W głowie się nie mieści" Josh Cooley. Lasseter pozostanie producentem wykonawczym i ma pełnić też funkcję konsultanta.

Ogłoszono również powstanie kolejnego spin-offu "Aut". Jednak nie wyprodukuje go Pixar, a Disneytoon Studios, które odpowiedzialne było za poprzedni spin-off – "Samoloty". Projekt nie ma na razie tytułu, ale wiadomo, że opowiadać będzie o dwóch myśliwcach walczących w kosmosie z przebiegłym wahadłowcem kosmicznym.

Taraji P. Henson dołączyła do obsady animacji "Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2". Wcieli się w postać Yesss – algorytmu, który potrafi zmieniać swój wygląd.

Pixar ogłosił też plany realizacji nowej oryginalnej animacji. Projekt nosi roboczy tytuł "Suburban Fantasy World" i odpowiadać za niego będzie Dan Scanlon ("Uniwersytet Potworny"). Inspiracją dla fabuły mają być jego własne doświadczenia z dzieciństwa i próba poradzenia sobie ze śmiercią ojca i chęcią dowiedzenie się więcej na jego temat. Ma to być połączenie codzienności ze światem wyobraźni z elfami, duchami i wszystkimi innymi rzeczami, jakie można było znaleźć namalowane na vanie w latach 70.

Wreszcie Brad Bird ujawnił nowe szczegóły filmu "Iniemamocni 2". Główną bohaterką będzie Elastyna, która wyrusza w świat, podczas gdy Pan Iniemamocny zostaje w domu, opiekując się rodziną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones