Taika Waititi zmienia zdanie. "Flash Gordon" nie będzie animacją

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Taika+Waititi+zmienia+zdanie.+%22Flash+Gordon%22+nie+b%C4%99dzie+animacj%C4%85-143348
Taika Waititi zmienia zdanie. "Flash Gordon" nie będzie animacją
Dwa lata temu informowaliśmy o tym, że Taika Waititi nakręci dla Disneya animację o Flashu Gordonie. Plany te uległy jednak zmianie. Waititi wciąż zamierza wyreżyserować obraz. Nie będzie to jednak animacja a film aktorski.

W ten sposób po raz koleiny Waititi zrezygnował ze spełnienia swojego marzenia i sprawdzenia się w filmie animowanym. "Flash Gordon" nie był jego pierwszą próbą na tym polu. Wcześniej przygotowywał "Bubbles", czyli animację o słynnym szympansie Michaela Jacksona. Zrezygnował z niego po premierze "Leaving Neverland" uznając, że w takich okolicznościach trudno byłoby nakręcić uroczą animację o piosenkarzu, na którym ciążą oskarżenia o pedofilię.

"Flash Gordon" to jeden z tych projektów, który Disney przejął dzięki zakupowi 20th Century Fox. Tamto studio przez całe dekady próbowało doprowadzić do realizacji widowiska. Jednymi z ostatnich, którzy zmagali się z tematem byli reżyser Julius Avery ("Operacja Overlord") i producent Matthew Vaughn ("King's Man: Pierwsza misja").

Flash Gordon debiutował na kartach komiksów w latach 30. ubiegłego wieku. To przystojny gracz polo, który został porwany przez kosmitów z planety Mongo. Stał się tam wojownikiem wystawionym przeciwko bezwzględnemu tyranowi Mingowi.