Tajemnice "Utopii" nie zostaną odkryte. Serial skasowano

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tajemnice+%22Utopii%22+nie+zostan%C4%85+odkryte.+Serial+skasowano-140408
Tajemnice "Utopii" nie zostaną odkryte. Serial skasowano
Amazon nie dał szansy twórcom serialu "Utopia" na kontynuowanie opowieści. Studio postanowiło skasował show po pierwszym sezonie.

"Utopia" jest amerykańskim remakiem brytyjskiego serialu pod tym samym tytułem. Jest to historia grupy fanów tajemniczego komiksu. Wierzą oni, że jego twórca zapisał w nim zapowiedzi plag, które prześladować będą ludzkość. Kiedy w ich ręce trafi nowa część komiksu, odkryją przerażającą prawdę i staną się pionkami w śmiertelnie niebezpiecznym spisku, który może zdecydować o losach całego świata.

"Utopia" pierwotnie miała powstać dla HBO. Wtedy za jego kształt odpowiadał David Fincher, a w obsadzie byli: Rooney Mara, Colm Feore, Eric McCormack, Dallas Roberts i Jason Ritter. To on przyciągnął do projektu Gillian Flynn, która miała mu pomóc w opracowaniu fabuły. Projekt upadł, kiedy HBO nie zgodziło się na budżet, jakiego domagał się Fincher.

Serial został wtedy uratowany przez Amazon. Jednak Fincher zdążył się z nim już pożegnać i nową wersję opracowała już sama Flynn. W obsadzie znaleźli się m.in.: John Cusack, Sasha Lane i Rainn Wilson.

"Utopia" zadebiutowała na platformie Prime Video pod koniec września i nie została zbyt dobrze przyjęta ani przez widzów ani przez recenzentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones