To już pewne: Kate Beckinsale kolejny raz odwiedzi "Underworld"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+ju%C5%BC+pewne%3A+Kate+Beckinsale+kolejny+raz+odwiedzi+%22Underworld%22-111433
Kate Beckinsale dała się namówić na udział w piątej części "Underworld". Gwiazda ponownie wcieli się w wampirzycę Selenę.


Na planie będzie jej partnerował Theo James ("Niezgodna"), który powróci w roli wampira Davida. Reżyserią zajmie się współpracująca z Rolandem Emmerichem operatorka Anna Foerster ("Anonimus", "Świat w płomieniach"). Scenariusz dostarczył Corey Goodman. Co ciekawe, jeszcze rok temu mówiło się, że nowy film będzie rebootem, a nie kontynuacją.

Pierwszy "Underworld" trafił do kin w 2003 roku. Film opowiada historię wampirzycy Seleny (Kate Beckinsale), która wraz z arystokratycznymi pobratymcami walczy od wieków z rasą dzikich, brutalnych wilkołaków. Bohaterka odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje  dla obu zwalczających się armii.

Kosztujący 22 miliony dolarów film zarobił na całym świecie prawie 96 milionów. Sukces zainicjował powstanie dwóch kontynuacji oraz prequela. Najbardziej dochodową częścią sagi było "Underworld: Przebudzenie", które w 2012 roku zgarnęło prawie 160 milionów.

Zdjęcia ruszają w październiku w Pradze.
Udostępnij: