Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hiddleston+ksi%C4%99ciem+%C5%BCydowskim%2C+galernikiem%2C+Rzymianinem-106744

Tom Hiddleston księciem żydowskim, galernikiem, Rzymianinem?

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, w lutym 2016 roku do kin wejdzie nowa ekranizacja powieści Lewisa Wallace'a "Ben-Hur". Do tej pory jednak nie wiedzieliśmy, kto zagra tytułowego bohatera. Teraz docierają do nas informacje, jakoby producenci widzieli w tej roli Lokiego, czyli Toma Hiddlestona.

tom.jpg


Aktor na razie nie podjął w tej sprawie decyzji. Brytyjczyk może obecnie przebierać w propozycjach, a ofert ma naprawdę dużo. Może więc okazać się, że po prostu nie znajdzie dla tego projektu czasu.

Film będzie historią przyjaźni, a później wrogości pomiędzy żydowskim księciem Judą Ben Hurem a Rzymianinem Messalą. Ben Hur, który zostanie sprzedany w niewolę na galery, a potem zostanie adoptowany przez rzymskiego obywatela, wraca po latach do Judei z zamiarem zemsty. Po drodze spotyka Jezusa Chrystusa i staje się świadkiem jego nauczania i męki.

Obraz zrealizuje Timur Bekmambetov dla MGM i Paramount Pictures. Będzie to trzecia adaptacja powieści Wallace'a dokonana przez MGM. Autorem fabuły jest Keith R. Clarke ("Niepokonani"). Pracując nad scenariuszem bazował na książce, nie na wcześniejszych filmach. Ma być w nim położony większy akcent na okres przyjaźni Ben Hura i Messali.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię