Twórca "Przychodzi po nas noc" nakręci remake "Zombie Express"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Przychodzi+po+nas+noc%22+za+kamer%C4%85+ameryka%C5%84skiego+%22Zombie+Express%22-141351
Twórca "Przychodzi po nas noc" nakręci remake "Zombie Express"
Amerykański remake koreańskiego przeboju kinowego "Zombie express" ma już reżysera. To Timo Tjahjanto, który finalizuje właśnie warunki kontraktu z New Line Cinema. Tjahjanto jest jednym z ciekawszych filmowców współczesnego kina akcji z Indonezji. Ma na koncie m.in. doskonałe "Przychodzi po nas noc". Szczegóły amerykańskiej wersji nie są na razie znane. Oryginał, który był pełnometrażowym debiutem aktorskim i reżyserskim Yeona Sang-ho, opowiadał o wybuchu epidemii zombie w Korei i uciekających przed apokalipsą pasażerach superszybkiej kolei w drodze z Seulu do Pusanu. 

W ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania film zarobił 38,8 mln dolarów, co było wtedy rekordem wszech czasów w Korei Południowej. Niedawno obraz doczekał się kontynuacji pod tytułem "Półwysep". 

Studia o prawa do amerykańskiego remake'u walczyły już w 2016 roku. Dopiero teraz udało się sfinalizować rozmowy. Ostatecznie obraz powstanie dla należącego do koncernu Warner Media New Line. Współproducentem będzie francuskie studio Gaumont.

Producentem filmu jest James Wan, a scenarzystą Gary Dauberman ("To"), który często pracuje z Wanem, m.in. przy cyklu "Annabelle".