Amerykański "Zombie express" nadchodzi. Znamy tytuł i datę premiery

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ameryka%C5%84ski+%22Zombie+express%22+nadchodzi.+Znanym+tytu%C5%82+i+dat%C4%99+premiery-144907
Amerykański "Zombie express" nadchodzi. Znamy tytuł i datę premiery
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, w przygotowaniu jest amerykański remake koreańskiego horroru "Zombie express". Teraz poznaliśmy jego tytuł i datę premiery.
 

Amerykański "Zombie express": co wiemy o filmieTytuł amerykańskiej wersji "Zombie express" brzmi "The Last Train to New York". Jego premiera zaplanowana została na 21 kwietnia 2023 roku. Na razie ma tę datę w całości dla siebie. Za dystrybucję odpowiada Warner Bros.

O fabule amerykańskiej wersji "Zombie express" na razie nic nie wiadomo. Scenariusz "The Last Train to New York" przygotowuje stały współpracownik Jamesa Wana Gary Dauberman (cykl "Annabelle"). Sam Wan objął funkcję producenta. Do wyreżyserowania całości wybrany został Timo Tjahjanto, autor "Przychodzi po nas noc".


"Zombie express": wielki hit z KoreiPierwszy "Zombie express" miał swoją premierę w 2016 roku. Jest to historia mężczyzny, który wsiada do pociągu do Pusan, by spotkać się z córką. Tymczasem w kraju w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie...

Film kosztował niespełna 9 milionów dolarów. Tylko w Korei Południowej zarobił prawie 80 milionów dolarów stając się największym kasowym hitem 2016 roku. Globalnie jego wpływy bliskie były 100 milionom.

Latem 2020 roku do kin trafiła kontynuacja, "Zombie express 2: Półwysep". Mimo szalejącej pandemii COVID-19 zdołał zarobić ponad 30 milionów dolarów, co uczyniło z niego trzeci najbardziej kasowy film w Korei Południowej w tamtym roku.

Zwiastun filmu "Zombie express"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones