"Zombie express": Jest szansa na trzeci film

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Zombie+express%22%3A+Jest+szansa+na+trzeci+film-144680
"Zombie express": Jest szansa na trzeci film
Sang-ho Yeon promuje właśnie swój nowy serial "Hellbound", który można oglądać na platformie Netflix. Dla dziennikarzy portalu Variety była to okazja zadania pytania o możliwość powrotu do cyklu filmowego "Zombie express".

"Zombie express 3": czy reżyser ma pomysł na film?Sang-ho Yeon ma dobrą wiadomość dla fanów cyklu. W wywiadzie dla portalu Variety ujawnił, że ma kilka pomysłów fabularnych. W chwili obecnej najbliższa jest mu koncepcja fabularna zbliżona do oryginału a nie do kontynuacji zatytułowanej "Półwysep". Myśli o filmie, w którym bohaterowie zamknięci zostaliby w niewielkiej przestrzeni, co dodałoby elementu napięcia do zagrożenia, jakie niosą ze sobą żywe trupy.

Sang-ho Yeon ma jednak również złą wiadomość. Na razie nie wie, czy będzie w stanie zrealizować pomysł. Reżyser przyznał, że jest obecnie zapracowanym człowiekiem. Ma w planach kilka różnych projektów, które zaprzątają jego uwagę. Dodaje, że powinien najpierw uporządkować swoje plany i poukładać jej w zależności od priorytetu. Dopiero wtedy byłby w stanie powiedzieć, czy i kiedy "Zombie express 3" powstanie.

Sang-ho Yeon wyklucza jednak powstanie serialu kontynuującego filmowy cykl. Jego zdaniem w Korei Południowej nie ma wobec seriali na tyle sprzyjających warunków, by był w stanie stworzyć opowieść wizualnie podobną do tego, co udało mu się zrealizować w przypadku filmów.

"Zombie express": wielki hit z KoreiPierwszy "Zombie express" miał swoją premierę w 2016 roku. Jest to historia mężczyzny, który wsiada do pociągu do Pusan, by spotkać się z córką. Tymczasem w kraju w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie...

Film kosztował niespełna 9 milionów dolarów. Tylko w Korei Południowej zarobił prawie 80 milionów dolarów stając się największym kasowym hitem 2016 roku. Globalnie jego wpływy bliskie były 100 milionom.

Latem 2020 roku do kin trafiła kontynuacja, "Zombie express 2: Półwysep". Mimo szalejącej pandemii COVID-19 zdołał zarobić ponad 30 milionów dolarów, co uczyniło z niego trzeci najbardziej kasowy film w Korei Południowej w tamtym roku.

Zwiastun filmu "Zombie express"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones