Twórcy "Gambitu królowej" wykluczają powstanie kontynuacji

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Gambitu+kr%C3%B3lowej%22+wykluczaj%C4%85+powstanie+kontynuacji-143930
Twórcy "Gambitu królowej" wykluczają powstanie kontynuacji
"Gambit królowej" pobił rekord oglądalności na Netfliksie, a także zdobył 11 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu limitowanego. Pomimo olbrzymiego sukcesu twórcy show nie planują kontynuacji w postaci nowego sezonu bądź pełnometrażowego filmu.

W rozmowie z serwisem Deadline reżyser i scenarzysta serialu Scott Frank przyznał: Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć. Martwię się... Pozwólcie, że ujmę to inaczej: boję się, że jeśli spróbujemy opowiedzieć ciąg dalszy, zrujnujemy to, co już powiedzieliśmy.

Producent wykonawczy William Horberg zapowiedział: Na pewno wszyscy będziemy jeszcze razem pracować. Spróbujemy znaleźć inną historię do opowiedzenia z tą samą pasją i zespołem niesamowitych artystów. "Absolutnie" - dodała odtwórczyni głównej roli, Anya Taylor Joy.
 
"Gambit królowej" to ekranizacja wydanej w 1983 roku powieści  Waltera Tevisa pod tym samym tytułem. Serial zadebiutował na Netfliksie 23 października 2020 roku i z miejsca stał się hitem. Miesiąc później platforma ogłosiła, że "Gambit" został wyświetlony w ponad 62 milionach gospodarstw domowych. Żadna inna produkcja Netfliksa nie mogła pochwalić się podobnym rezultatem.

Bohaterką serialu jest Beth Harmon (Anya Taylor-Joy), która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.