Twórcy "Jesteś bogiem" w sądzie

Gazeta Wyborcza / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Jeste%C5%9B+bogiem%22+w+s%C4%85dzie-90600
Do sądu w Poznaniu wpłynął pozew przeciwko producentom i dystrybutorowi filmu "Jesteś bogiem".

Pozywającym jest producent hip-hopowy Krzysztof Kozak. Uważa on, iż film o Paktofonice narusza jego dobra osobiste. - Mój klient został przedstawiony jako gangster, który bezprawnie wykorzystał materiały nagrane przez zespół Paktofonika - powiedział Zbigniew Krüger, adwokat z Kancelarii Krüger & Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni, pełnomocnik Kozaka.

Poznański wymiar sprawiedliwości zadecydował, że  teraz przed wyświetleniem w kinie "Jesteś bogiem" na ekranie powinno pojawiać się oświadczenie następującej treści:

W związku z wytoczeniem przez pana Krzysztofa Kozaka powództwa o ochronę dóbr osobistych, producent i dystrybutor filmu "Jesteś Bogiem" informują, iż przedstawienie postaci pana Krzysztofa Kozaka w filmie może potencjalnie stanowić naruszenie jego dóbr osobistych.

To nie wszystko: sąd wstrzymał także na sześć miesięcy dystrybucję filmu poza kinami. DVD i Blu-raye nieprędko trafią więc na półki sklepów i wypożyczalni.

Kozak miał wydać pierwszą płytę Paktofoniki. Jak sugerują twórcy filmu, nie doszło do tego, gdyż producent groził muzykom, a potem opublikował kilka utworów bez ich zgody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones