"Jesteś Bogiem" na Światłoczułej mapie Polski

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Jeste%C5%9B+Bogiem%22+na+%C5%9Awiat%C5%82oczu%C5%82ej+mapie+Polski-92522
Historia zespołu Paktofonika obrosła legendą, z którą ośmielił się zmierzyć Leszek Dawid – reżyser filmu "Jesteś Bogiem". Czy udało mu się pokazać Magika takim, jakim był, nie tworząc laurki?  Już od 26 stycznia mieszkańcy wybranych polskich miejscowości będą mieli okazję zastanowić się nad tą kwestią oraz przedyskutować ją z twórcami filmu.Polska Światłoczuła wyrusza do 10 miasteczek, w których zaprezentuje najnowszy film Leszka Dawida oraz umożliwi spotkania z autorem zdjęć Radkiem Ładczukiem i reżyserem.

Przekonajcie się sami, że jest to film o życiu artysty, jego wyobcowaniu, wrażliwości i miłości do świata, a śląskie blokowisko, gdzie zrodził się legendarny polski hip-hop, staje się miejscem uniwersalnym. Dzięki Radkowi Ładczukowi, autorowi zdjęć, mamy wrażenie,  że jednocześnie jesteśmy blisko lidera grupy, jak i nie możemy go dotknąć, poczuć. Kamera za nim podąża, a Magik jej się ciągle wymyka.

W najbliższej trasie Polska Światłoczuła z Radkiem Ładczukiem odwiedzą:

26 stycznia Zabłocie, (Wiejski Dom Kultury) godz. 17.00
27 stycznia Supraśl, (Kino Jutrzenka, Józefa Piłsudskiego 11) godz. 18.00
28 stycznia Kętrzyn, (Gimnazjum im. Jana Pawła II, Wojska Polskiego 9) godz. 18.00
29 stycznia Miastko (Dworcowa 29) , godz. 18.00
30 stycznia Dąbie (Klub Delta, Racławicka 10), godz. 18:00

Za zdjęcia do filmu "Jesteś Bogiem" Radek Ładczuk był nominowany w konkursie Plus Camerimage, a za poprzednie filmy, takie jak "Sala Samobójców" czy "Koniec Rosji" otrzymywał nagrody na polskich i zagranicznych festiwalach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones