Użytkownicy Filmwebu przyznaliby Oscara "Django"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/U%C5%BCytkownicy+Filmwebu+przyznaliby+Oscara+%22Django%22-93425
Po ogłoszeniu nominacji do Oscarów poprosiliśmy Was o wzięcie udziału w naszej oscarowej ankiecie. Dziś przyszła pora podsumować wyniki.Gdybyście to Wy byli członkami Akademii, tytuł najlepszego filmu roku otrzymałby "Django". Western Quentina Tarantino zdobyłby również Oscary za drugoplanową rolę męską, scenariusz oryginalny, zdjęcia oraz montaż dźwięku.


Statuetka dla najlepszego reżysera powędrowałaby do Stevena Spielberga za "Lincolna". Za najlepszego aktora pierwszoplanowego uznaliście Hugh Jackmana ("Les Miserables Nędznicy"), a aktorkę - Jennifer Lawrence ("Poradnik pozytywnego myślenia"). W kategorii "drugoplanowa rola żeńska" triumfowałaby Anne Hathaway ("Les Miserables Nędznicy").

Prócz "Django", Waszym faworytem jest film "Hobbit: Niezwykła podróż". Nagrodziliście widowisko Petera Jacksona we wszystkich trzech kategoriach, w których  było nominowane.


O dziwo, faworyt tegorocznych nagród Akademii, "Operacja Argo", nie dostał od Was ani jednego Oscara.

Pełne wyniki ankiety znajdziecie TUTAJ.

Na Filmwebie jak co roku znajdziecie relację na żywo z Oscarów. Uroczystość rozpocznie się w nocy z 24 na 25 lutego 2013 o godzinie 2:30.

Zapraszamy Was również do przypomnienia sobie wszystkich odcinków oscarowego studia Filmwebu. Nasi dziennikarze rozmawiają w nich ze znawcami nagród Akademii, a także typują swoich faworytów.