Znamy przyczynę śmierci Matthew Perry'ego. Upubliczniono wyniki autopsji gwiazdy serialu "Przyjaciele"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ujawniono+przyczyn%C4%99+%C5%9Bmierci+Matthew+Perry%27ego-153310
Znamy przyczynę śmierci Matthew Perry'ego. Upubliczniono wyniki autopsji gwiazdy serialu "Przyjaciele"
źródło: Getty Images
autor: NBC / Contributor
Poznaliśmy wreszcie oficjalną przyczynę śmierci Matthew Perry'ego. Aktor znany najlepiej z roli Chandlera Binga w kultowym sitcomie "Przyjaciele" zmarł niespodziewanie w wieku 54 lat. Wydział medycyny sądowej hrabstwa Los Angeles upublicznił wyniki autopsji gwiazdora.
 

Powód śmierci Matthew Perry'ego ujawnionyGettyImages-1442402921.jpg Getty Images © Phillip Faraone


Ciało aktora zostało znalezione w jacuzzi w jego domu w Los Angeles w niedzielę 28 października około godziny 16:00 czasu lokalnego. Według policji nic nie wskazywało na to, że Matthew Perry mógł paść ofiarą przestępstwa. Nie znaleziono również żadnych narkotyków. Początkowo spekulowano, że utonął na skutek problemów z sercem.

Teraz wydział medycyny sądowej hrabstwa Los Angeles podał oficjalne wyniki autopsji Perry'ego. Oficjalnie za powód śmierci aktora uznaje się "ostre działanie ketaminy". Dodatkowo czynniki, które doprowadziły do śmierci aktora to utonięcie, choroba wieńcowa i działanie buprenorfiny (stosowanej w leczeniu uzależnień od opioidów). Śmierć uznano za wypadek.
  
Perry od wielu lat mówił otwarcie o swojej depresji i uzależnieniu od alkoholu, narkotyków oraz leków przeciwbólowych. W 2022 roku opublikował bestsellerową biografię "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz", w której szczegółowo opisał długą, okupioną wieloma porażkami drogę ku trzeźwości. Ujawnił w niej, że walka z nałogami kosztowała go 9 milionów dolarów.

Matthew Perry - najważniejsze roleGettyImages-51103215_bw.png Getty Images © Hander


Matthew Perry był najlepiej znany z roli Chandlera Binga z serialu "Przyjaciele" - sarkastycznego speca od "analiz statystycznych i rekonfiguracji danych". Sitcom o przygodach szóstki tytułowych singli z Nowego Jorku w krótkim czasie stał się międzynarodowym fenomenem, który do dziś cieszy się gigantyczną popularnością. Odtwórcy tytułowych ról, którzy początkowo zarabiali 22,5 tysiąca dolarów za odcinek, w dwóch ostatnich sezonach mogli pochwalić się gażami w wysokości miliona dolarów.   

W portfolio aktora znajdziemy również takie tytuły jak: dwie części komedii sensacyjnej "Jak ugryźć 10 milionów", "Polubić czy poślubić", "Kto pierwszy, ten lepszy!", napisany przez Aarona Sorkina serial "Studio 60", "17 Again", "Mr. Sunshine" oraz "Dziwna para". Aktor był czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy (co ciekawe, tylko raz za "Przyjaciół"), dwa razy do People's Choice Award i raz do Złotego Globu.

"Przyjaciele": zwiastun serialuPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones