Chandler miał zdradzić Monicę? Jak Matthew Perry zmienił scenariusz "Przyjaciół"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chandler+mia%C5%82+zdradzi%C4%87+Monic%C4%99+Jak+Matthew+Perry+zmieni%C5%82+scenariusz+%22Przyjaci%C3%B3%C5%82%22-152739
Chandler miał zdradzić Monicę? Jak Matthew Perry zmienił scenariusz "Przyjaciół"
W miniony weekend odbył się pogrzeb gwiazdy serialu "Przyjaciele", Matthew Perry'ego. W mediach pojawiają się tymczasem kolejne wspomnienia na temat przedwcześnie zmarłego aktora.    

"Przyjaciele": niespodziewana zmiana scenariuszaPortal TMZ przeprowadził wywiad z Lisą Cash, która zagrała epizod w finale piątego sezonu "Przyjaciół" zatytułowanym Ten w Vegas  Bohaterowie postanawiają w tym odcinku, że pojadą do Las Vegas, aby zrobić Joeyowi niespodziankę i uczcić pierwszą rocznicę związku Moniki i Chandlera (w tej roli Perry). Romantyczna atmosfera bierze w łeb, gdy okazuje się, że Monica była na lunchu ze swoim byłym chłopakiem, Richardem.  


Byłam bardzo podekscytowana perspektywą zagrania gościnnej roli w "Przyjaciołach" – wspomina Cash w rozmowie z TMZ. – Scena polegała na tym, że Chandler i Monica kłócą się w Vegas z powodu lunchu z Richardem. Początkowo w naszym scenariuszu Chandler szedł na górę do pokoju hotelowego i zamawiał room service. Ja jako pracownica hotelu dostarczałam mu zamówienie. Nasze postaci zaczynały rozmawiać, żartowały i w końcu Chandler zdradza Monicę z moją bohaterką.

Zrobiliśmy próbę. Dzień przed nagraniem z udziałem publiczności dowiedziałam się, że Perry poszedł do scenarzystów i powiedział, że publiczność nigdy nie wybaczyłaby Chandlerowi zdrady Moniki – relacjonuje Cash. – Najprawdopodobniej miał rację! To mogłoby zmienić bieg wypadków, jego postać i cały serial.

Producenci postanowili wynagrodzić Cash wycięcie jej postaci ze sceny z Chandlerem. Aktorka została obsadzona jako stewardesa w scenie z udziałem Rachel i Rossa.   

Lisa Cash w serialu "Przyjaciele"

Lisa Cash niezwykle ciepło wspomina współpracę z Matthew Perrym. Czułam się tak komfortowo – przyznaje aktorka. – Był niezwykle sympatyczny i gościnny. Sprawił, że czułam się swobodnie i dobrze się bawiłam. Dzięki niemu granie tej sceny było bardzo łatwe.

Matthew Perry nie żyjePrzypomnijmy: ciało Matthew Perry'ego zostało znalezione w jacuzzi w jego domu w Los Angeles w sobotę, 28 października, około godziny 16:00 czasu lokalnego. Według policji nic nie wskazywało na to, że aktor mógł paść ofiarą przestępstwa. Na miejscu nie znaleziono również śladów narkotyków.   

Obsada "Przyjaciół" wydała oficjalne oświadczenie: jesteśmy wszyscy całkowicie zdruzgotani stratą Matthew. Stanowimy rodzinę. Jest tak wiele do powiedzenia, ale teraz zamierzamy odczekać chwilę, aby opłakiwać  i przemyśleć tę niepojętą stratę.  W odpowiednim czasie, kiedy tylko będziemy w stanie, powiemy więcej. Na razie nasze myśli i wyrazy miłości kierujemy w stronę rodziny Matty'ego, jego przyjaciół i wszystkich, którzy kochali go na całym świecie.   

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones