Universal zapowiada: Będą kolejne części "Szybkich i wściekłych"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Universal+zapowiada%3A+B%C4%99d%C4%85+kolejne+cz%C4%99%C5%9Bci+%22Szybkich+i+w%C5%9Bciek%C5%82ych%22-108332
W rozmowie z The Hollywood Reporter szefowa wytwórni Universal Donna Langley zdradziła, że siódma odsłona "Szybkich i wściekłych" na pewno nie będzie ostatnią częścią cyklu. W planach są bowiem co najmniej trzy kolejne filmy.Wszystko zależy oczywiście od wyników finansowych "Szybkich i wściekłych 7", którzy trafią do kin w kwietniu przyszłego roku. Biorąc jednak pod uwagę, że począwszy od "Szybko i wściekle" z 2009 roku z filmu na film seria radzi sobie co raz lepiej w box offisie, powstanie kolejnych części wydaje się oczywiste.

Langley jest przekonana, że cykl przetrwa nawet bez Paula Walkera. Przypomnijmy: aktor zginął w wypadku samochodowym w listopadzie ubiegłego roku, podczas przerwy między zdjęciami do siódemki. Paul jest i zawsze będzie nieodzowną częścią tej historii - mówi szefowa studia - Istnieje jednak tylu innych wspaniałych bohaterów. Możemy również wprowadzić nowe postaci.

Universal chciałby, aby kolejne części zostały nakręcone jedna po drugiej tak, by pojawiały się w kinach w rocznych odstępach. Za kamerą miałby stanąć Justin Lin - reżyser trzeciej, czwartej, piątej i szóstej odsłony cyklu. Siódmy film zrealizował James Wan, który w najbliższym czasie będzie zajęty "Obecnością 2" i dlatego nie znajdzie czasu na "Szybkich i wściekłych 8".

Dotychczasowe sześć części zarobiło na całym świecie prawie 2,4 mld dolarów.