WIDEO: "Ederly" Dumały już w kinach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/WIDEO%3A+%22Ederly%22+Duma%C5%82y+ju%C5%BC+w+kinach-120489
Kafka spotyka się z Gombrowiczem, Schulzem i Freudem w surrealistycznej czarnej komedii, "Ederly". Najnowszy film Piotra Dumały jest już w kinach. Doskonała obsada (Mariusz Bonaszewski, Helena Norowicz, Aleksandra Popławska, Aleksandra Górska, Janusz Chabior, Gabriela Muskała), piękne zdjęcia (Adam Sikora), inteligentny humor to kilka z licznych zalet, które sprawiają, że film bardzo się podoba publiczności i krytykom. Mieszkańcy Ederly osaczają głównego bohatera - Słowa. Pokusa, by uległ i wyzbył się swojej tożsamości jest bardzo silna. Jego niezdecydowanie niepokoi i bawi zarazem. Kto wygra w tej grze? Czy ktokolwiek może w niej wygrać?

Poniżej znajdziecie materiał wideo z uroczystej premiery filmu.
Mariusz Bonaszewski o filmie: "Widzowie bardzo dużo się  śmieją na filmie. Najciekawsze w Ederly jest to, że ludzie chcą naprawdę rozmawiać o tym, co się właściwie w tej opowieści kryje. Śledztwo, jakie na własną rękę prowadzą, to najwspanialsza rzecz, jaką mogliśmy sobie wyobrazić. W tym filmie jest wiele nagłych przeskoków, zmiany pór roku nie sprowadzają się tylko do upływu czasu. Nie chodzi o to, że bohater z jednego domu wychodzi, a do drugiego wchodzi. Być może wyszedł rok temu. Nie wiadomo, gdzie był przez cały czas. Ludzie to łapią i przestają oglądać Ederly w realistyczny sposób. Przestają interesować ich przejścia, a zastanawiają się nad rozwikłaniem zagadki".
Powyżej możecie obejrzeć fragment filmu, a w ten weekend film będzie do zobaczenia w następujących miastach/kinach: Białystok (kino Forum), Gdańsk (KinoPort), Gliwice (Amok), Katowice (Kosmos, Światowid), Kraków (Ars, Kika, Mikro), Łódź (Charlie), Oleśnica (Spirala), Poznań (Apollo, Bułgarska 19, Malta), Warszawa (Elektronik, Kultura, Muranów, Stacja Falenica, Wisła), Wrocław (Nowe Horyzonty).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones