Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Wes+Ball+uspokaja+fan%C3%B3w+nowej+trylogii+o+planecie+ma%C5%82p-136611

Wes Ball uspokaja fanów nowej trylogii o planecie małp

  • Twitter
  • autor: mp
  • Filmy
Wraz z kolejnymi informacjami o angażach do ekipy odpowiedzialnej za widowisko "Planet of the Apes" pojawiły się też spekulacje, że będzie ono rebootem cyklu, a nie kontynuacją trylogii zamkniętej filmem "Wojna o planetę małp". Dotarły one w końcu do uszu Wesa Balla, reżysera nowego widowiska, który postanowił na nie zareagować.

War-for-the-Planet.jpg


Ball zdaje się zaprzeczać, jakoby jego film był rebootem. Nie martwcie się - napisał na Twitterze. - Nie zepsuję niespodzianki, ale spokojnie mogę powiedzieć, że dziedzictwo Cezara będzie kontynuowane. Niestety Ball nie wyjaśnił, co dokładnie rozumiem przez kontynuację dziedzictwa Cezara.

Przypomnijmy, że "Planet of the Apes" zostało ogłoszone już po tym, jak Disney formalnie przejął kontrolę nad 20th Century Fox. Ball wcześniej pracował nad innym widowiskiem tego studia - "Mouse Guard" będącym ekranizacją komiksu o walecznych myszach w czasach Średniowiecza. Disney jednak wyrzucił projekt do kosza na dwa tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem zdjęć. Kilka miesięcy później Ball został reżyserem nowej "Planety małp".