Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Wi%C4%99cej+seriali+z+cyklu+%22Star+Trek%22+Jean-Luc+Picard+i+Khan+powr%C3%B3c%C4%85-128724

Więcej seriali z cyklu "Star Trek"! Jean-Luc Picard i Khan powrócą?

  • Collider
  • autor: mp
  • Seriale
Fani marki "Star Trek" mają powody do radości. CBS idzie na całość i zamierza mocno rozszerzyć serialowe uniwersum. Po tym, jak Alex Kurtzman został jedynym prowadzącym "Star Trek: Discovery", ogłoszono właśnie, że podpisał on ze stacją 5-letnią umowę na realizację spin-offów, miniseriali a nawet seriali animowanych osadzonych w tym uniwersum.

picard.jpg


Na razie nie ujawniono żadnych szczegółów nowych projektów. Jednak EW twierdzi, że już aktywnie rozwijane są trzy tytuły. The Hollywood Reporter sugeruje, że jeden z nich opowiadać będzie nowe przygody Jean-Luca Picarda. Co więcej, Patrick Stewart ponownie wcieliłby się w tę postać. Za ten serial mają ponoć odpowiadać Kurtzman i Akiva Goldsman (który przez chwilę związany był ze "Star Trekiem: Discovery").

Z kolei portal Variety sugeruje, że jeden z seriali przygotują Stephanie Savage i Josh Schwartz, twórcy "Plotkary" i "Runaways". Akcja miałaby zostać osadzona w akademii floty gwiezdnej Federacji.

Trzecim z planowanych projektów jest podobno miniserial opowiadający raz jeszcze historię Khana, którą znamy już z filmów "Star Trek II: Gniew Khana" i "W ciemność. Star Trek" (przy tym ostatnim "maczał palce" Kurtzman).

Natomiast portal Deadline sugeruje, że w przygotowaniu może być też bezpośredni spin-off "Star Treka: Discovery". Opowiadałby o przygodach w naszym wszechświecie imperatorki Georgiou ze świata równoległego.

3 21

zobacz też: