Wielkanoc z kasą: Tytani zetrą świąteczny rekord

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wielkanoc+z+kas%C4%85%3A+Tytani+zetr%C4%85+%C5%9Bwi%C4%85teczny+rekord-59426
Zgodnie z oczekiwaniami przerobiony na widowisko 3D obraz "Starcie Tytanów" zdominuje wielkanocny weekend. Film zadebiutował w czwartek wieczorem, kiedy to zarobił ponad 4 miliony dolarów. Kolejne 25 milionów uzyskał, według bardzo wstępnych wyników, w piątek.

W sumie jest zatem na koncie warnerowskiej superprodukcji już 30 milionów. Tymczasem rekord wielkanocnego weekendu wynosił dotąd 40,2 mln i został ustanowiony 4 lata temu przez "Straszny film 4". "Starcie Tytanów" powinno zatem już dziś pobić ten wynik. Oczekuje się, że do niedzieli włącznie film zarobi 65-70 milionów dolarów. Dla Sama Worthingtona jest to otwarcie pomiędzy "Avatarem" (77,0 mln) a "Terminatorem: Ocalenie" (42,6 mln).

Drugie miejsce zajmie najprawdopodobniej produkcja przeznaczona głównie dla afro amerykańskiej widowni "Tyler Perry's Why Did I Get Married Too". Obraz zarobił w piątek ok. 13 milionów. Oznacza to, że film w weekend nie zarobi więcej niż 30 milionów dolarów. Spośród dziewięciu filmów zrealizowanych przez Perry'ego dla Lionsgate będzie to trzecie najlepsze otwarcie. Więcej na dzień dobry zarobiły: "Tyler Perry's Madea Goes to Jail" (41,0 mln) i "Moja wielka wściekła rodzina" (30,0 mln).

Animacja "Jak wytresować smoka" zajmie trzecią lokatę. W piątek film zarobił ok. 11,2 mln, co powinno przełożyć się na 28 milionów w cały weekend. "Ostatnia piosenka" trafiła do kin w środę i do niedzieli powinna zarobić 25 milionów. W pierwszej piątce znajdzie się zapewne jeszcze "Alicja w Krainie Czarów" z wynikiem 8 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones