Reżyser "Starcia Tytanów" dystansuje się od wersji 3D

Cinematical / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Starcia+Tytan%C3%B3w%22+dystansuje+si%C4%99+od+wersji+3D-59458
W czwartek wieczorem do amerykańskich kin wszedł widowiskowy film "Starcie Tytanów". Obraz wprowadzony został w wersji 3D. Wersję tę skrytykował ostatnio reżyser Louis Leterrier.

W jednym z ostatnich wywiadów reżyser opowiedział się przeciwko polityce wielkich wytwórni, które na potęgę konwertują filmy do wersji 3D nie pytając o zdanie twórców. Zdaniem Leterriera jest to całkowicie nieodpowiednie podejście, gdyż wersja 3D rządzi się swoimi własnymi prawami, stąd decyzja o tym, w jakiej wersji powinien być prezentowany film powinna należeć właśnie do twórców, którzy wtedy mogą odpowiednio dostosować pracę. Leterrier podkreśla, że "Starcie Tytanów" zrealizował z myślą o tradycyjnym kinie 2D i nie był konsultowany podczas procesu konwersji.

Leterrier tym samym dołączył do coraz większego grona twórców pracujących w Hollywood, którzy sceptycznie patrzą na politykę wielkich wytwórni. Jednym z najgłośniejszych przeciwników jest James Cameron, który niejako wywołał cały problem. Cameron stwierdził, że konwersja sama w sobie nie jest problemem. Jednak należy do niej podchodzić jak to pracy nad filmem, a zatem należy jej poświęcić kilka miesięcy, a nad całością pieczę powinien mieć reżyser, a nie technicy z wytwórni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones