Ye twierdzi, że to on wymyślił "Django" i przedstawił pomysł samemu Tarantino

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ye+twierdzi%2C+%C5%BCe+to+on+wymy%C5%9Bli%C5%82+%22Django%22+i+przedstawi%C5%82+pomys%C5%82+samemu+Tarantino-148143
Ye twierdzi, że to on wymyślił "Django" i przedstawił pomysł samemu Tarantino
źródło: Getty Images
autor: Edward Berthelot
W jednym z wywiadów, których udziela ostatnio bardzo dużo po swoich antysemickich wypowiedziach, Kanye West – znany teraz jako Ye po oficjalnej zmianie nazwiska – stwierdził, że to właśnie on wymyślił fabułę "Django" Quentina Tarantino. Raper upiera się, że taki właśnie był jego pomysł na teledysk do piosenki "Gold Digger", w której śpiewa grający w filmie główną rolę Jamie Foxx. I że przedstawił go zarówno Foxxowi, jak i samemu Tarantino. "I wtedy Tarantino zamienił go w film" – twierdzi Ye

Ostatecznie jednak koncepcja na teledysk "Gold Digger" diametralnie się zmieniła. Ye uznał bowiem, że pierwotny pomysł na opowieść o czarnym niewolniku nie pasuje do piosenki. 

Co się dzieje z Ye?Od dawna wiadomo, że Ye zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową. W ostatnim czasie kontrowersyjność jego zachowania i wypowiedzi znaczenie się zwiększyła, co chętnie wykorzystują media. 12 października Twitter zablokował konto rapera po wpisach naruszających politykę platformy. I to niedługo po tym, jak Ye wrócił na Twitter po dwuletniej nieobecności. A przywitał go sam Elon Musk.

W sierpniu tego roku Ye zgłosił chęć zmiany oficjalnych danych – zamienienie imienia "Kanye" na "Ye" i usunięcie nazwiska. Sąd wyraził na to zgodę 19 października tego roku. 

"Django" – o czym opowiadaFabuła "Django" opowiada o czarnym niewolniku (Jamie Foxx), który po odzyskaniu wolności stara się z pomocą łowcy głów (Christoph Waltz) uratować swoją żonę (Kerry Washington) z rąk bezwzględnego Calvina Candiego (Leonardo DiCaprio).

Poniżej przypominamy zapowiedź filmu. 

"Django" – zwiastun


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones