Will Smith chciał zrobić z "Django" melodramat

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Will+Smith+chcia%C5%82+zrobi%C4%87+z+%22Django%22+melodramat-114596
Kilka lat temu, gdy Quentin Tarantino kompletował obsadę "Django", pierwszym kandydatem do zagrania tytułowej roli był Will Smith. W rozmowie z "The Hollywood Reporter" gwiazdor wyznał, że nie zgodził się wystąpić w filmie, ponieważ w scenariuszu brakowało... miłości.


Rozmawialiśmy, spotykaliśmy się, spędziliśmy długie godziny na dyskusjach - wspomina Smith - Bardzo mocno pragnąłem zrobić ten film, ale czułem, że to powinna być historia miłosna, a nie kino zemsty. Nie wierzę w przemoc jako reakcję na przemoc. Myślałem sobie: Nie, nie, nie. To musi być dla miłości. Nie możemy patrzeć na to, co się wydarzyło w Paryżu i chcieć kogoś za to zaj... Przemoc rodzi przemoc. Nie potrafiłem uwierzyć w to, że przemoc jest odpowiedzią. Odpowiedzią powinna być miłość.

Wygląda więc na to, że Smith chciał zrobić z "Django" zupełnie inny film. Nietrudno sobie wyobrazić, jak Tarantino zareagował na sugestie aktora. Chyba dobrze się stało, że reżyser powierzył ostatecznie główną rolę Jamiemu Foxxowi.

Smitha zobaczymy w przyszłym roku w filmach "Wstrząs" i "Legion samobójców". Z kolei Tarantino powróci do kin z westernem "Nienawistna ósemka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones