Zapewnił nam "Gęsią skórkę", teraz wybierze się do lochów na smoki

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zapewni%C5%82+nam+%22G%C4%99si%C4%85+sk%C3%B3rk%C4%99%22%2C+teraz+wybierze+si%C4%99+do+loch%C3%B3w+na+smoki-116756
Jak informowaliśmy już na stronach Filmwebu, Warner Bros. przygotowuje się do realizacji widowiska fantasy "Dungeons & Dragons". Studio właśnie znalazło odpowiedniego reżysera. Został nim autor "Gęsiej skórki" Rob Letterman.


Szczegóły fabuły wciąż pozostają owiane tajemnicą. Studio ma już gotowy scenariusz, którego autorem jest David Leslie Johnson, autor "Gniewu Tytanów". Letterman będzie teraz przeglądał tekst, by nanieść własne poprawki.

"Dungeons & Dragons" to przełomowa gra w historii szeroko rozumianej fantastyki. Odpowiedzialna jest za narodziny tabletop RPG i spopularyzowanie gatunku na całym świecie. Pierwsza edycja ukazała się w 1974 roku. Z okazji 40-lecia, swoją premierę miała piąta edycja, która okazała się niezwykle popularna na Zachodzie. W Polsce najbardziej znane są wersje D&D 3.0 i 3.5.

Choć system nie ma szczęścia do kina, to na polu gier komputerowych może pochwalić się kilkoma rewelacyjnymi tytułami. To właśnie "D&D" było inspiracją dla tak kultowych tytułów jak "Baldur's Gate", "Icewind Dale" i "Neverwinter Nights".
Udostępnij: