Michelle Rodriguez, Justice Smith zagrają z Chrisem Pine'em w D&D

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Michelle+Rodriguez%2C+Justice+Smith+zagraj%C4%85+z+Chrisem+Pine%27em+w+D%26D-141222
Michelle Rodriguez, Justice Smith zagrają z Chrisem Pine'em w D&D
Michelle Rodriguez (seria "Szybcy i wściekli") oraz Justice Smith ("Pokémon Detektyw Pikachu") dołączyli do obsady widowiska fantasy "Dungeons & Dragons". Wcześniej angaż otrzymał Chris Pine.

Szczegóły widowiska nie są na razie znane. Wiemy jedynie, że za kamerą "Dungeons & Dragons" staną Jonathan Goldstein i John Francis Daley, scenarzyści "Spider-Mana: Homecoming" i reżyserzy "Wieczoru gier".

"Dungeons & Dragons" to gra RPG licząca już 45 lat. Na początku lat 80. cieszyła się niezwykłą popularnością i wywołała niepokój w konserwatywnych środowiskach amerykańskich stając się (obok muzyki heavy-metalowej) przyczyną tzw. satanistyczne paniki, jaka ogarnęła Stany Zjednoczone. W 2014 roku debiutowała piąta edycja, która sprawiła, że gra cieszy się obecnie największą w swojej historii popularnością. Dowodem na to może być chociażby serial animowany "The Legend of Vox Machina". Projekt powstanie na bazie niezwykle popularnego cyklu "Critical Role". Na jego realizację na Kickstarterze zebrano prawie 11,4 mln dolarów, co jest piątą największą sumą zebraną na tym portalu.

Kinowe widowisko było w planach już od dawna, ale sądowa batalia związana z prawami do filmu (których podstawą był obraz z 2000 roku "Lochy i smoki") sprawiła, że długo nic z tą marką w kinie nie można było zrobić. W 2015 roku po zakończonym procesie Warner Bros. zaczęło wstępne przygotowania do realizacji widowiska. W pewnym momencie związał się z nim Ansel Elgort. Ostatecznie jednak Hasbro (właściciel marki "D&D") wybrało współpracę z Paramount Pictures.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones