Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Zdj%C4%99cia+do+%22Obi-Wana+Kenobiego%22+w+2019+Lucas+za+kamer%C4%85-127024

Zdjęcia do "Obi-Wana Kenobiego" w 2019? Lucas za kamerą?!

  • Heroic Hollywood
  • autor: łm
  • Filmy
Lokalna gazeta "The Belfast Telegraph" donosi, iż w 2019 roku w Belfaście mają rozpocząć się prace na planie filmu o przygodach Obi-Wana Kenobiego.

1.jpg


Podobno w okolicach Gwiazdki do miasta zawitali przedstawiciele LucasFilm w poszukiwaniu lokacji do zdjęć. Co ciekawe, przewodził im sam George Lucas. Czyżby twórca "Gwiezdnych Wojen" zamierzał powrócić z emerytury i ponownie stanąć za kamerą? Tak sądzi część fanów cyklu.

Na razie studio Paint Hall w Belfaście zajmuje ekipa "Gry o tron". Kiedy jednak zakończą się prace nad finałowym ósmym sezonem megahitu HBO, hale miałby przejąć zespół LucasFilm.

Obi-Wan Kenobi pojawił się dotychczas w sześciu odsłonach "Gwiezdnych Wojen". W epizodach I-III grał go Ewan McGregor, a w częściach IV-VI - Alec Guinness. Mistrz Jedi szkolił Anakina Skywalkera, który później przeszedł na ciemną stronę Mocy i stał się Darthem Vaderem. Po latach Kenobi wziął również pod skrzydła syna swego dawna ucznia, Luke'a. Bohater zginął z ręki Vadera w finale "Nowej nadziei". Później pojawiał się na ekranie jako duch.
 
Nieoficjalnie mówi się, że w nowym filmie Kenobiego miałby ponownie zagrać McGregor.

zobacz też: