Znamy datę premiery nowych odcinków "Twin Peaks"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+dat%C4%99+premiery+nowych+odcink%C3%B3w+%22Twin+Peaks%22-121152
Koniec niedomówień. Telewizja Showtime ogłosiła wreszcie oficjalną datę premiery nowego "Miasteczka Twin Peaks". Pierwszy dwugodzinny odcinek zostanie wyemitowany 21 maja.


David Lynch jest reżyserem wszystkich 18 odsłon nowego serialu. Szefowie Showtime nie chcą ujawnić, kogo ze starej obsady zobaczymy na ekranie (poza Kyle'em MacLachlanem, rzecz jasna). Prezes Showtime Networks stwierdził jedynie tyle, że fani powinni pozostać optymistami, jeśli chodzi o kwestię tego, kto się w serialu pojawi. "Twin Peaks" ma również odpowiedź na wszystkie pytania, z jakimi pozostaliśmy po zakończeniu oryginału. Nowe twarze w serialu to: Jennifer Jason Leigh, Robert Knepper, Balthazar Getty i Amanda Seyfried.

"Miasteczko Twin Peaks" pojawiło się na antenie stacji ABC w 1990 roku. Od swojej premiery stał się kulturowym fenomenem. Dwuczęściowy odcinek premierowy obejrzało 34,6 mln widzów. Drugi sezon jednak okazał się już mniejszym przebojem, szczególnie pod koniec, kiedy zagadka śmierci Laury Palmer została wyjaśniona. Po 30. odcinkach seriach został skasowany, choć doczekał się jeszcze filmowego prequela. Utrzymał jednak status pozycji kultowej i nigdy nie został zapomniany.