Znamy fabułę ostatniej części "Resident Evil"

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+fabu%C5%82%C4%99+ostatniej+cz%C4%99%C5%9Bci+%22Resident+Evil%22-113552
O "Resident Evil: The Final Chapter" jako ostatniej częścią serii mówi się oczywiście bardzo umownie; zasada b-klasowych filmów mówi przecież, że zawsze znajdzie się miejsce na kolejny film, czy to w formie spin-offu, prequela czy rebootu. W każdym razie poznaliśmy obsadę i fabułę nadchodzącej piątej części "Resident Evil".


W głównych rolach, oprócz weteranki serii Milli Jovovich, w filmie wystąpią: Iain Glen, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, William Levy, Fraser James i Rola - japońska celebrytka.

Akcja "The Final Chapter" rozpocznie się w momencie zakończenia "Resident Evil: Retrybucji". Po tym, jak Alice została zdradzona przez Alberta Weskera, ludzkości grozi całkowite wyginięcie. Jako jedyna ocalała z akcji, która w założeniu miała być ostatecznym starciem z nieumarłymi, Alice musi wrócić tam, gdzie wszystko się zaczęło - do Racoon City. W mieście tym Umbrella zbiera siły do miażdżącego ataku na garstkę ocalałych z apokalipsy zombie. Na tym nie koniec zmartwień głównej bohaterki - Alice traci dodatkowo swoje nadludzkie siły, a zombie łączą się nieznanymi dotąd mutantami.

Jest na co czekać?