Oto nowy Lex Luthor z serialu "Superman i Lois"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Znany+z+%22The+Walking+Dead%22+Michael+Cudlitz+jako+Lex+Luthor+w+serialu+%22Superman+i+Lois%22-149296
Oto nowy Lex Luthor z serialu "Superman i Lois"
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
Znany z "The Walking Dead" i "Kompanii braciMichael Cudlitz dołącza do obsady serialu "Superman i Lois". Aktor wcieli się w postać klasycznego złoczyńcy i przeciwnika Człowieka ze StaliLexa Luthora.

Kim jest Lex Luthor?Luthor to ekscentryczny miliarder i właściciel firmy LexCorp. Kryminalny półświatek zna go jako bezwzględnego psychopatę, który zniszczy każdego, kto stanie na jego drodze. Jak wynika z oficjalnego opisu, bohater pojawi się w trzecim sezonie serialu po wieloletniej nieobecności w życiu publicznym. Powraca, aby przeprowadzić zemstę na Lois i Supermanie – dwójce, która zniszczyła jego życie.

W innych produkcjach adaptujących komiksy DC w złoczyńcę wcielali się m.in. Gene HackmanKevin Spacey czy Jesse Eisenberg. W poprzednich serialach stacji CW, tworzących tak zwane Arrowverse, ekranowym Luthorem był Jon Cryer.


Michael Cudlitz – najważniejsze roleAktor występował w serialach "The Walking Dead", "Gliniarze z Southland" czy "Kompania braci", a ostatnio w "Clarice", sequelu "Milczenia owiec". Gościnnie pojawiał się w wielu produkcjach, m.in. "24 godziny", "Sześć stóp pod ziemią", "Skazany na śmierć", "Zagubieni", "Gracze", "Młody Sheldon", "Niezwyciężony". Na wielkim ekranie oglądaliśmy go w filmach "Smok: historia Bruce'a Lee", "Zabijanie na śniadanie", "Negocjator", "Surogaci", "Ścigani" czy "Desperat".

"Superman i Lois" – o czym opowiada serial?Fabuła "Supermana i Lois" skupia się wokół tytułowej pary, superbohatera i dziennikarki, którzy muszą radzić sobie ze stresem i presją związaną z byciem pracującymi rodzicami w dzisiejszym społeczeństwie.

Pierwszy odcinek serialu zadebiutował w styczniu 2021 roku. Rekordowe otwarcie przyczyniło się do przedłużenia realizacji o kolejny sezon. Druga seria zakończyła swoją emisję w czerwcu ubiegłego roku, a premiera trzeciej została zaplanowana na 14 marca. 

Gwiazdami produkcji są Tyler Hoechlin i Elizabeth Tulloch. Hoechlin został zaangażowany w 2016 roku i pojawiał się jako Superman w kilku serialach z tak zwanego Arrowverse. Tulloch debiutowała jako Lois Lane w crossoverze "Supergirl" i "Flasha" zatytułowanym "Elseworlds" z 2018 roku. W obsadzie są również Alex Garfin, Erik Valdez, Inde Navarrette, Wolé Parks, Adam Rayner, Dylan Walsh i Emmanuelle Chriqui. Showrunnerem serialu jest Todd Helbing.

Zwiastun serialu "Superman i Lois"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones