film

Wariatka

Nuts
1987
1 godz. 56 min.
7,2 794
oceny
7,2 10 1 794
Pochodząca z dobrego domu Claudia Draper (Barbra Streisand) pracuje jako luksusowa dziewczyna na telefon. Rodzina nie może się z tym pogodzić. Pewnego dnia Claudia w... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Wariatka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pochodząca z dobrego domu Claudia Draper (Barbra Streisand) pracuje jako luksusowa dziewczyna na telefon. Rodzina nie może się z tym pogodzić. Pewnego dnia Claudia w obronie własnej zabija jednego z klientów (Leslie Nielsen). Rodzice chcą, aby uznano ją za niepoczytalną i skierowano na przymusowe leczenie. Claudia, wraz z przydzielonym adwokatem (Richard Dreyfuss), postanawia walczyć o swoje prawa.

boxoffice
$30 950 002 w USA
budżet
$25 000 000
na podstawie
Tom Topor (sztuka)
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Barwood Films (produkcja)
tytuł oryg.
Nuts
inne tytuły
Dustin Hoffman był przymierzany do roli Aarona Levinsky'ego, ale studio Warner Brothers odrzuciło go z powodu wysokich wymagań płacowych i różnic twórczych. Propozycję zagrania odmówili również Marlon Brando, Jeff Bridges, Robert De Niro, Robert Duvall, Richard Gere, Elliott Gould, Kevin Kline, Paul Newman i Al Pacino. Alan Arkin, Peter Falk, Bob Hoskins, Ron Leibman, John Malkovich i Sean Penn chcieli tej roli, ale ostatecznie przegrali z Richardem Dreyfussem, który był pierwszym wyborem, choć początkowo ją odrzucił.
Film nakręcono w Burbank (Kalifornia, USA) i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Okres zdjęciowy do filmu trwał od 6 października 1986 roku do 3 lutego 1987 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych