Karolina Gorczyca 

6,9
5 271 ocen gry aktorskiej
Karolina Gorczyca
Aktorką została z przekory, w domu, w Biłgoraju, doradzano medycynę, prawo, solidny zawód, gwarantujący finansowe bezpieczeństwo. A Karolina chciała udowodnić, że potrafi, że jej marzenia o aktorstwie to nie mrzonki i że tak właśnie chce komunikować się ze światem, przez sztukę.

Zdała do Krakowa, do najlepszej szkoły teatralnej w kraju. Studia były dla niej najważniejsze. Kiedy inni prowadzili całonocne rozmowy istotne w krakowskich knajpach, Karolina po zajęciach zostawała w szkole. Ciężko pracowała i szukała swojej drogi w aktorstwie.

Efekty pojawiły się błyskawicznie. Jeszcze na studiach na szkolnym korytarzu została dostrzeżona przez irańskiego reżysera, u którego później zagrała w filmie "The Die of Love". Następnie debiut teatralny "Biesy" w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na scenie Teatru Stu. Kolejny film to "Korowód" Jerzego Stuhra, ówczesnego Rektora PWST.

Po studiach zagrała duże role w serialu "Twarzą w twarz" oraz w filmie "Pora mroku". Kariera rozwijała się bardzo dobrze, Karolina grała w kilku produkcjach jednocześnie. Pojawił się "Czas honoru" i rola Rudej. Widzowie pokochali jej bohaterkę – piękną, odważną i energiczną łączniczkę podziemia. Duży rozgłos przyniosła jej główna rola w "Miłości na wybiegu", gdzie zagrała dziewczynę, która z małego miasteczka trafiła do wielkiego świata mody. Następnie wystąpiła w "Na dobre i na złe", serialu, z którym także związała się na dłużej. Aktorka nieprzerwanie dostawała propozycje filmowe. Na planie filmu "Ostatnia akcja" miała zaszczyt zagrać z Janem Machulskim, Barbarą Krafftówną i Marianem Kociniakiem. W filmografii Karoliny znalazły się także "Skrzydlate świnie", "Huśtawka", a w między czasie, rewelacyjna rola Leny instruktorki fitnessu, w uwielbianym serialu "Usta Usta".

Karolina nie stroniła także od filmów niezależnych, niskobudżetowych czy  krótkometrażowych; zagrała w filmach "Noc życia" Antka Królikowskiego, "Zdjęcie" Macieja Adamka, "Wybraniec" Michała Węgrzyna.

Spektakularnie zadebiutowała także w dubbingu. Użyczyła głosu Larze Croft w kultowej grze "Tomb Raider". Odbiór jej występu był bardzo pozytywny, zarówno fani, jak i krytycy byli zachwyceni efektem.

Najciekawsza rola filmowa była jeszcze przed nią. Pod koniec 2012 r. wygrała wieloetapowy casting (Warszawa, Paryż, Monachium) do głównej roli w niemiecko-polskim filmie "Agnieszka" w reżyserii Tomasza Rudzika. Karolina pokonała czołówkę polskich aktorek filmowych. Zdjęcia odbyły się wiosną 2013 r. i było to dla Karoliny największe wyzwanie aktorskie w dotychczasowej karierze. Zagrała dziewczynę, która po wyjściu z polskiego więzienia ucieka do Niemiec, gdzie musi radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Prosto z planu tak mocnego i wyczerpującego filmu trafiła do zupełnie innej rzeczywistości, serialu "To nie koniec świata".

Karolina szybko musiała się przestawić i odnaleźć w roli Anki, dziewczyny z Białej Podlaskiej, trenerki miejscowej młodzieżowej drużyny piłkarskiej. W życiu Anki pojawia się pewien przystojniak z Warszawy i wywraca to ułożone życie do góry nogami... Od razu bardzo polubiła swoją bohaterkę, zadziorną, buntowniczkę, która ma wiele wspólnych cech nią samą.

Od kilku lat ze spontanicznością i buntem wygrywa rozsądek i przemyślane, dojrzałe decyzje, gdyż w jednej roli odnajduje się najlepiej, tę rolę kocha najbardziej, w niej trwa nieprzerwanie, ona pochłania ją i w pełni satysfakcjonuje, to rola mamy.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 marca 1985

miejsce urodzenia: Biłgoraj, Polska

wzrost: 172 cm

W 2007 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Ma córkę Marię (ur. 28.02.2011 r.), ze związku z Wojciechem Zielińskim. Z Krzysztofem Kosteckim ma syna Henryka (ur. 16.06.2018 r.).
W 2010 roku została wybrana do roli Lulu w serialu "1920. Wojna i miłość", ale z powodu ciąży zdecydowała się zrezygnować z tej roli. Ostatecznie zagrała ją Katarzyna Maciąg.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych