Mateusz Król I

6,2
3 436 ocen gry aktorskiej
Mateusz Król I

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 sierpnia 1988

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

wzrost: 186 cm

W 2012 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
W 2019 r. wystąpił w kampanii społecznej pod nazwą "Idź na wybory. Przejdź do historii" zachęcającej do udziału w wyborach do parlamentu (wraz z Laurą BreszkąMichałem Meyerem i Sebastianem Stankiewiczem).
W 2018 roku zaręczył się z Laurą Breszką, rozstali się w 2020 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest bardzo podobny do Błażeja Króla. Może ma ktoś informację, czy oni nie są spokrewnieni? Jak go zobaczyłam z wąsami w "Zenku", od razu pomyślałam o Błażeju.

Ośmielam się zaryzykować tezę, że rolę życia Król już prawdopodobnie odegrał i to nie gdzie indziej, jak w darwinowskich "Pogromcach przysłów". Szkoda tylko że tam jako Marcin tak szybko umarł i nie miał zbyt wiele czasu aby się wykazać. Tymczasem w "Koronie królów" dostaje mnóstwo czasu ekranowego, ale czasami aż chce...

więcej

w SNL Polska

"Racz Waść Wpaść!"

Najlepsza reklama jaką widziałem od dziesięciu lat. Od razu za pierwszym razem zwróciła moją uwagę :)

Będzie Kazimierzem Wielkim!

użytkownik usunięty

Ciekaw jestem, jak sobie poradzi w najnowszym serialu o tym królu. Czy okaże się lepszy, niż Krzysztof Chamiec, który wcielił się w tę postać w latach 70.? Trzymam kciuki, by Mateuszowi Królowi się powiodło, bo taka rola może mu otworzyć wiele drzwi... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones