Shiri Appleby 

Shiri Freda Appleby

7,3
1 253 oceny gry aktorskiej
Shiri Appleby
Shiri nosi niezwykłe imię. Oznacza ono w języku hebrajskim "moja piosenka", a wzięło się stąd, że mama Shiri pochodzi z Izraela. Dorastała w San Fernando nieopodal Los Angeles. Karierę aktorską zaczynała w wieku 4 lat od występów w reklamach. Potem przyszła kolej na grę w serialach. Zagrała gościnnie niewielkie role w "7th Heaven", "ER", "Xena: Warrior Princess", "Doogie Howser, M. D.". Grała także w filmach produkowanych przez telewizję. Były to: "Perfect Family" z Jennifer O'Neil i Brucem Boxleitnerem i "Family Prayers" z Paulem Reiserem i Anne Archer.

Na dużym ekranie Shiri zadebiutowała w czarnej komedii Lawrence'a Kasdana "I Love You to Death" u boku Kevina Kline'a, Rivera Phoenixa i Tracey Ullman. Mimo intensywnej pracy w filmie, Shiri ukończyła szkołę średnią Calabasas High, gdzie przez rok był nawet cheerleaderką. Studiowała na University of Southern California.

Przełomem w jej karierze okazała się rola w serialu "Roswell". Shiri gra tam Liz Parker, choć ubiegała się o rolę Marii lub Isabeli.

Ma bardzo rozległe zainteresowania. Oprócz fotografii, już od kilku lat zajmuje się tańcem baletowym. Jako wolontariuszka pracuje w "Almada East Veternary Hospital".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 160 cm

mąż Jon Shook (od 2013), 2 dzieci: Natalie Bouader (ur. 23.03.2013) i Owen Lee (ur. 16.12.2015)
Wystąpiła w reklamach produktów "Cheerios", "Taco Bell" oraz "M&M's".
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "It's my life" - Bon Jovi;
- 2001 r. - "Save Yourself" - Sense Field;
- 2004 r. - "I Don't Want to Be" - Gavin DeGraw.
W 2000 roku wystąpiła w reklamie jeansów Levi's Lot 53.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych