Recenzja wyd. DVD filmu

Dziewczyna z Alabamy (2002)
Andy Tennant
Reese Witherspoon
Josh Lucas

Północ, Południe

"Dziewczyna z Alabamy" to sympatyczna komedia romantyczna, która w zeszłym roku narobiła sporego zamieszania w rankingach box office za oceanem. Teraz film ukazuje się w naszym kraju na DVD. ...

Płytka, którą miałem przyjemność zalicza się do kategorii "średnie wydanie średniego filmu" - czyli nieźle, ale bez rewelacji.

Menu, które ukazuje się po włożeniu płytki do czytnika dostępne jest jedynie w języku angielskim. Z jego poziomu możemy m.in. wybrać wersję językową filmu i tu czeka nas niespodzianka. Na płycie nie umieszczono bowiem polskiego lektora, a osoby nie znające języka Williama Szekspira muszą się zadowolić jedynie napisami.
Od jakiegoś czasu wydawało mi się, że polski lektor i napisy to standard w przypadku rodzimych wydań DVD. "Dziewczyna z Alabamy" zmusiła mnie jednak do weryfikacji moich poglądów.

Dodatków nie ma wiele, ale trzeba przyznać, że stoją na przyzwoitym poziomie. Miłośnicy "scen usuniętych" znajdą ich na płycie aż 8, a każda opatrzona komentarzem reżysera Andy'ego Tennanta.
Na uwagę zasługuje także "alternatywne zakończenie". Ze względu na dość makabryczny żart zdecydowano się je zmienić na inne i trzeba przyznać, że warto było. Oryginalne zakończenie pasowało bowiem do reszty filmu jak "pięść do oka".
"Dziewczynę z Alabamy" możemy również obejrzeć z komentarzem Andy'ego Tennanta, z którego tradycyjnie dowiemy się wielu szczegółów na temat realizacji filmu.

Ostatnim dodatkiem jest teledysk do piosenki "Mine All Mine" w wykonaniu SHeDAISY, która promowała film.

"Dziewczyna z Alabamy" to w moim przekonaniu wzorcowy wręcz przykład filmu "do wypożyczalni". Kupić nie warto, ale obejrzeć można. Miłośników Reese Witherspoon zachęcać nie trzeba.
1 10 6
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
10% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (29 głosów).
Udostępnij:
Ewelina Nasiadko
"Dziewczyna z Alabamy" to kolejna romantyczna komedia rodem z Hollywood, która przywędrowała na nasze ekrany. Niestety, nie można zaliczyć jej do arcydzieł gatunku, ale z ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 50%