Recenzja wyd. DVD filmu

Morze miłości (1989)
Harold Becker
Al Pacino
Ellen Barkin

Zakochany glina

Firma Universal przygotowuje niespodziankę dla wielbicieli Ala Pacino. W 4-płytowej kolekcji, która na rynku pojawi się na początku marca, znajdzie się między innymi kryminał Harolda Beckera z ...
Firma Universal przygotowuje niespodziankę dla wielbicieli Ala Pacino. W 4-płytowej kolekcji, która na rynku pojawi się na początku marca, znajdzie się między innymi kryminał Harolda Beckera z 1989 roku zatytułowany "Morze miłości" . Pacino wcielił się tu w rolę policjanta Franka Kellera prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw mężczyzn, którzy odpowiedzieli na prasowe ogłoszenia matrymonialne.

Próbując trafić na ślad mordercy, Frank poznaje piękną Helen (Ellen Barkin), która jest jedną z podejrzanych w tej sprawie. Elementy układanki zaczynają do siebie pasować, ale okazuje się, że do kobiety po przejściach świetnie pasuje mężczyzna z przeszłością, właśnie taki, jak porzucony przez żonę Frank, który topi smutki w alkoholu i nie umie poradzić sobie z własnym frustracjami. Nie bacząc na konsekwencje, doświadczony gliniarz rzuca się w namiętny romans z nieznajomą.

Sprawnie poprowadzony wątek miłosny jest główną osią filmu, ale mamy tu również wciągającą zagadkę kryminalną i umiejętnie stopniowane napięcie, które nie opuszcza nas do ostatniej sceny. Warto zwrócić jeszcze uwagę na muzykę Trevora Jonesa budującą nostalgiczno-sensacyjny klimat obrazu oraz znakomite kreacje Ala Pacino i pełnej seksapilu Ellen Barkin, która w filmie wygląda tak, że niejednego stróża prawa mogłaby uwieść.

"Morze miłości" nie obfituje w dużą ilość materiałów dodatkowych, na uwagę zasługują komentarz reżysera Harolda Beckera oraz 15-minutowy dokument "The Creation of 'Sea of Love'" opowiadający o realizacji, które są prawdziwą kopalnią wiedzy na temat tego liczącego sobie 15 lat filmu, oprócz tego wśród dodatków umieszczono trzy sceny usunięte i zwiastun.

Na płycie nie znajdziemy polskiego lektora. Film opatrzono polskimi napisami, szkoda tylko, że żaden z dodatków nie został przetłumaczony.
1 10 6
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
72% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (18 głosów).
Udostępnij: