I Am Legend

plakat - Jestem legendą (2007)

opisy filmu

(6)
  • Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Nevill, który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Nevill postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.

  • Robert Neville to ostatni człowiek żyjący na Ziemi... Wszyscy inni zamienili się w wampiry, które dziko pragną krwi Neville'a. W dzień Neville tropi i zabija śpiące wampiry, chroniące się w zrujnowanych budynkach. Kiedy nadchodzi noc zamyka się w domu i wyczekuje momentu wejścia słońca. Ten schematyczny "rytuał" powtarza z dnia na dzień. Pytanie tylko jak długo?

  • 2009 rok. Wirus zabija 90 proc. ludzkości, a tych, którzy przeżyli, zmienia w potwory. Robert Neville jest ostatnim człowiekiem w mieście zwanym niegdyś Nowym Jorkiem. Poza nim miasto zamieszkują krwiożercze mutanty, które chcą go zgładzić. Neville to genialny naukowiec, obsesyjnie poszukuje szczepionki na odwrócenie działania wirusa.

  • Prace doktor Krippin miały być zbawieniem dla ludzkości. Jednak odkryte lekarstwo na raka okazało się zabójcze, a u niektórych powodowało mutacje.
    Po kilku latach w opustoszałym Nowym Jorku żyje tylko jeden człowiek - Robert Neville. Usiłuje on odkryć szczepionkę, która pozwoli na cofnięcie mutacji i odbudowanie ludzkości. Musi jednak być bardzo ostrożny, gdyż złaknione krwi potwory każdej nocy wychodzą ze swoich kryjówek i szukają ostatniego żyjącego człowieka.

  • Rok 2012, Nowy Jork. Mieszkańcy miasta zostają zaatakowani przez tajemniczego wirusa, który zmienia ludzi w krwiożercze potwory. Naukowiec Robert Neville (Will Smith) jest zdeterminowany. Chce zrobić wszystko, co tylko w jego mocy, by znaleźć skuteczną szczepionkę przeciwko wirusowi. Tym bardziej, że jest jedynym człowiekiem, który jest odporny na działanie wirusa. Z powodu przerażającej epidemii większość mieszkańców miasta, a prawdopodobnie też i całego świata, zginęła, inni zaś zamienili się w niebezpieczne bestie. Przez trzy lata Neville bezskutecznie wysyłał w świat radiowe sygnały z nadzieją, że oprócz niego jeszcze ktoś inny ocalał. Wkrótce potwory zaczynają polować na Roberta. Śledzą każdy jego ruch i czekają, aż popełni błąd. Chcą zdobyć jego krew. On jednak uparcie szuka sposobu na odwrócenie działań groźnego wirusa, a czasu jest coraz mniej. Ekranizacja głośnej powieści Richarda Mathesona z 1954 roku. Atutem filmu są efekty specjalne.

  • Niedaleka przyszłość. W wyniku szalejącej epidemii większość mieszkańców Nowego Jorku zginęła, pozostali zaś zamienili się w złaknione krwi stwory. Jedynym człowiekiem, który ocalał jest Robert Neville, były wojskowy i specjalista do spraw zagrożeń biologicznych. W piwnicy swojego domu urządza laboratorium, gdzie prowadzi badania nad szczepionką. Musi jednak być bardzo ostrożny, bowiem krwiożercze mutanty polują przede wszystkim na niego. Pewnego dnia Robert porzuca wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.
    Zrealizowana z rozmachem, czwarta pełnometrażowa adaptacja głośnej powieści Richarda Mathesona z 1954 roku.