No Country for Old Men

opisy filmu

(7)
 • Mroczny thriller braci Coen (Ethana i Joela), rozwijający się w prawdziwy dramat egzystencjalny - na 8 nominacji do Oskara (4 statuetki, w tym za najlepszy film i reżyserię). Pewien myśliwy (Josh Brolin) natrafia niedaleko granicy z Meksykiem na przedziwne znalezisko: paczki heroiny, 2 miliony dolarów i kilka ciał. Niewiele myśląc, zabiera pieniądze, co sprowadza mu na głowę prawdziwe kłopoty, z szalonym płatnym mordercą (nagrodzony Złotym Globem i Oscarem Javier Bardem) na czele. Zabójca nie będzie miał jednak łatwego zadania - przypadkowy złodziej służył bowiem w wojsku i doskonale potrafi zacierać swe ślady...

 • W Teksasie, gdzieś na pustkowiu nieopodal granicy z Meksykiem, rozegrała się krwawa jatka. Transakcja gangu narkotykowego skończyła się totalną katastrofą. Gangsterzy pozabijali się nawzajem. Pozostały po nich 2 mln dolarów w walizce, którą nawet po śmierci kurczowo ściska jedna z ofiar, i tona heroiny w bagażniku furgonetki. Pewien myśliwy imieniem Llewelyn Moss (Josh Brolin) trafia tam już po wszystkim. Zorientowawszy się w sytuacji zabiera pieniądze, zostawia jednak narkotyki. Gang narkotykowy mimo to wysyła jego tropem uzbrojonego w pneumatyczny pistolet do zabijania bydła mordercę, Antona Chigurha (Javier Bardem). Ma oczywiście wytropić Mossa, zabrać mu pieniądze i niezwłocznie "zlikwidować".

 • Moss (Josh Brolin) służył w Wietnamie, a aktualnie jego zajęciem są polowania. Podczas jednej z wypraw trafia na miejsce wymiany narkotykowej, gdzie większość pośredników nie żyje. Gdy dociera do już martwego Meksykanina, odnajduje przy nim walizkę pełną pieniędzy. Wieczorem, targany wątpliwościami, ponownie wraca na miejsce transakcji, by je obejrzeć, ale podczas poszukiwań atakują go Meksykanie, którzy chcą odzyskać narkotyki i pieniądze. W tym samym czasie wynajęty zostaje psychopatyczny najemnik (Javier Bardem), który nie zawaha się przed niczym, by  zdobyć gotówkę...

 • To na pewno nie była czysta robota.

  Znakomici twórcy Joel i Ethan CoenEthan Coen powracają z pełnym akcji i suspensu najbardziej odważnym i ambitnym obrazem w ich karierze!

  Pewien myśliwy znajduje niedaleko granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów i wielu zabitych. Zabiera ze sobą gotówkę. Oczywiście obie strony nieudanego interesu chcą odzyskać stracone pieniądze i narkotyki, a także zabić wszystkich świadków. W ten sposób Moss wraz z całą rodziną musi się ukrywać. Nasłany na niego morderca nie ma łatwego zadania, gdyż Moss służył w wojsku i umiejętność zacierania po sobie śladów ma doskonale opanowaną.

  Oparty na kanwie opowiadania, którego autorem jest laureat nagrody Pulitzera Cormac McCarthy, film zachwycił zarówno Amerykańską Akademię Filmową, jak i Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej po raz kolejny udowadnia, że Tommy Lee Jones i bracia Coen nie mają sobie równych!

 • Jest ciepły, bezchmurny poranek. Zwierzyna już zdaję się być martwa. Pada strzał. Niestety, ofiara ucieka. Moss, podążając za śladami ranionego zwierzęcia, natrafia na dziwne i sugestywne zjawisko. Kilkunastu ludzi leży martwych, wokół stoją drogie samochody. Na jednym z nich załadowane są narkotyki. Moss podąża dalej. Znajduje kolejnego trupa, który w martwej dłoni ściska walizkę, pełną pieniędzy. Nasz bohater bierze forsę i wraca spokojnie do domu. Wtedy jeszcze nie wie, że wkrótce to on zostanie zwierzyną. A myśliwym będzie psychopatyczny morderca...

 • Teksas, rok 1980. Ed Tom Bell (Tommy Lee Jones) jest zmęczonym życiem strażnikiem prawa. Mimo wielu lat pracy na stanowisku szeryfa wciąż zdumiewa go okrucieństwo niektórych zbrodni. Na terenie Bella dochodzi do nieudanej transakcji narkotykowej, w której giną wszyscy jej uczestnicy. Po strzelaninie pojawia się Llewelyn Moss (Josh Brolin), myśliwy i weteran wojny w Wietnamie. Znajduje walizkę z dwoma milionami dolarów i zabiera ją ze sobą. Dręczony przez sumienie wraca w nocy na miejsce masakry i zostaje namierzony przez handlarzy narkotykami. Niebawem Moss staje się zwierzyną, ponieważ gangsterzy wysyłają jego tropem psychopatycznego mordercę Antona Chigurha (Javier Bardem).

 • Teksas. Llewelyn Moss (Josh Brolin) jest weteranem wojny w Wietnamie, który spędza dni na polowaniach. Pewnego dnia niedaleko granicy z Meksykiem mężczyzna znajduje kilka ciał, paczki z heroiną oraz walizkę z 2 milionami dolarów. Niewiele myśląc, postanawia zabrać pieniądze i uciec. W pogoń za nim rusza psychopatyczny płatny zabójca Anton Chigurh (Javier Bardem). Moss potrafi jednak umiejętnie zacierać za sobą ślady.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię