Film

Niewidzialny człowiek

The Invisible Man
1933
1 godz. 11 min.
7,2 3 977
ocen
7,2 10 1 3977
3 139
chce zobaczyć
6,3 6
ocen krytyków
Naukowiec opracowuje specyfik, który czyni go niewidzialnym. Wykorzystując swój stan, terroryzuje lokalną społeczność. Więcej Mniej
Niewidzialny człowiek zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył 2 nagrody Saturn, 1 inną nagrodę i 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody

Jack Gryffin (Claude Rains) odkrywa specyfik, który czyni go niewidzialnym. Efektem ubocznym jest jednak postępujące szaleństwo oraz pojawienie się manii wielkości. Szalony naukowiec postanawia zdobyć władzę nad światem. Na razie swoje wysiłki musi skupić na odkryciu antidotum. W tym celu zwraca się po pomoc do doktora Kempa (William Harrigan).

na podstawie
H.G. Wells (powieść)
studio
Universal Pictures
tytuł oryg.
The Invisible Man
inne tytuły
H.G. Wells' The Invisible Man Australia
Więcej...
Z początku to Boris Karloff miał zagrać Niewidzialnego Człowieka, lecz reżyser James Whale chciał kogoś o bardziej "intelektualnym" głosie.
Ułożenie plam atramentu na twarzy inspektora policji wygląda inaczej na każdym z trzech następujących po sobie ujęć.
Podczas zamieszania w pubie, gdy Niewidzialny Człowiek ujawnia się po raz drugi, wyraźnie słychać jak członek ekipy filmowej krzyczy: "Stay on camera" ("Pozostańcie w kadrze").
Osobie nieposiadającej dogłębnej wiedzy na temat filmów grozy z początku ubiegłego stulecia (a za taką się uważam) "Niewidzialny człowiek" może wydać się nie tyle straszny, co zabawny. W pamięć zapadają takie sceny, jak pościg policjanta za koszulą unoszącą się w powietrzu czy obraz masowych przeczesywań lasów, pól i obejść przez spanikowanych... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych