PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829225}

Zenek

2,8 39 556
ocen
2,8 10 1 39556
3,7 22
oceny krytyków
Zenek
powrót do forum filmu Zenek

Ludzie, ale wy tak serio? Robić tandetny film o tandetnym wykonawcy tandetnej muzyki? Film o wykonawcy, który każdy swój utwór ukradł mało znanym niemieckim i rosyjskim wykonawcom? Po prostu nie dowierzam. Kicz, żenada i tandeta. Nie mogę się doczekać filmu o producencie krasnali ogrodowych.

NieMamSwojegoZdania

To jak ze współczesnym Hip-Hopem, wszystko na jedno kopyto :D ale jak chcesz się uśmiać... posłuchaj tych tuzów muzycznego świata. Tylko nie moja wina jak oplujesz monitor ze śmiechu ok?

https://www.youtube.com/watch?v=RwY-sKsuCpY&feature=emb_title

https://www.youtube.com/watch?v=aDP-naN-z1g

https://www.youtube.com/watch?v=kFUQVbfIuvw

Pamiętaj, ostrzegałem.

NieMamSwojegoZdania

ale... czegokolwiek byś nie zapodał... film Zenoniusz nie zasługuje na 9 :D polityka stary, polityka :D wg mnie zasługuje na 1+ już za sam koncept :) cóż,muszę CI powiedzieć, że niestety, przekonaniami człowiek żyje, a kit jakim jest Zenek na 1+ i więcej niestety nie :)

ocenił(a) film na 9
Crazy_Ivan

Widocznie nie widziałeś filmu. Mi podobał się na 9, ale patrząc na całość produkcji ciężko dać mu poniżej 5 nawet w wypadku szczególnej antypatii do postaci Zenka. Obraz, dźwięk, dynamika, ujęcia i gra aktorska zwyczajnie nadrabiają do przyzwoitego poziomu wszystkie niedociągnięcia, więc oceniając film a nie ideę, uważam że oceny poniżej 5 czy 4 to trolling. Mnie porwała zarówno realizacja jak i sama postać Zenka, więc ocena 9 :) Uważam film za świetny.

NieMamSwojegoZdania

rozumiem :) widziałeś(aś) te hip hopy co ci posłałem? :D

ocenił(a) film na 9
Crazy_Ivan

Widziałem oraz słyszałem, ale nie ma czego komentować, chwilowa moda jak swojego czasu glam czy później emo.
Przy okazji jesteś w błędzie nazywając to Hip-Hopem. Że ktoś rapuje to nie znaczy że Hip-Hop, masakra jakaś.
Jeśli chcesz zrozumieć o czym mówisz posłuchaj nowojorskich klasyków lat 70-80.

NieMamSwojegoZdania

hip hopu raczej nie słucham, ale znam na tyle by odróżnić dobry od... tego co ci pokazałem :)

ocenił(a) film na 9
Crazy_Ivan

Nie pokazałeś mi żadnego hip hopu.

NieMamSwojegoZdania

a co ci pokazałem?

ocenił(a) film na 9
Crazy_Ivan

Jakieś auto tune'y, w rytm elektroniki.

NieMamSwojegoZdania

hehe :) racja :D a jaka głęboka warstwa tekstowa :D

Alfred_Hugecock

Muzyka synku to każda muzyka nie ma prawdziwej muzyki ani lepszych gustów. Wszystkie są takie same.

ocenił(a) film na 2
AlexRener

Co ty tam wiesz, trefnisiu.

AlexRener

ohoho :D wszystko można podzielić na lepsze i gorsze :) niestety :D muzyka Zenoniusza JEST gorsza. Co nie znaczy, że do niczego się nie nadaje :D

ocenił(a) film na 9
użytkownik usunięty
Maciek_2

No racja moze nie potrafie tego wytlumaczyc o co mi chodzi :D

Maciek_2

Dokładnie, zresztą trudno to nawet nazwać muzyką ze względu na prawdziwych artystów, którzy rzeczywiście tworzą swoje utwory z pasją i wkładają ogrom pracy w komponowanie każdego z nich. Zenek od zawsze po prostu zrzynał od innych, a teraz robią z niego największą gwiazdę polskiej sceny muzycznej (!!!), ale wiadomo, prosty umysłowo (taka prawda) lud to kupi, a skoro kupi to i później zagłosuje odpowiednio, bo przecież to się tu również liczy.

ocenił(a) film na 9
armada137

Oczywiście że tak! Ja głosuję na dobrą zmianę od samego początku i jestem z tego dumny jak patrzę na kwitnącą teraz Polskę.
A w Disco Polo zakochałem się właśnie za sprawą Zenka. Nie dość że tworzy kawał świetnej muzyki rozrywkowej (co starasz się nie wiedzieć czemu przekreślić) to żaden z niego gwiazdor, normalny facet z którym pewnie i na piwo wybrać się normalnie można a nie jakieś koksy, panie do towarzystwa i swag.
Dobra zmiana dla TVP i w Polsce to ważna sprawa i filmy wreszcie powstają.

ocenił(a) film na 1
NieMamSwojegoZdania

Błagam, obyś był trollem. Tak czy siak to dno, ale zawsze odrobinę mniej złe...

ocenił(a) film na 9
Smuggler_PL

No tak, bo jak ktoś lubi DP to od razu troll. To samo jak powiedzieć, że dobra zmiana nie jest zła.
Powinieneś dodać jeszcze pytanie czy prezes Kurski mi płaci.
A co do złego dna to idź lepiej już na ten marsz kodu zamiast na forum Zenka się udzielać, film w ogóle widziałeś?

ocenił(a) film na 3

Po prostu nie otaczasz się ludźmi, którzy jej słuchają, dlatego potem taki szok, że jednak spore pole do popisu mają fani. Swój ciągnie do swego. Wśród moich znajomych też fanów disco polo nie mam, jedni słuchają punka, inni d'n'b, ktoś tam alternatywnego rocka, do tego trochę fanów rapu i raczej nie ma tu mowy o ukrytych inklinacjach, bo nikomu nawet po pijaku nie zdarzyło się ujawnić słabości do np. Martyniuka.
Jednak już moja kierowniczka mówi, że jej rodzina słucha tylko tego, każde urodziny, każdy sylwester - nie ma imprezy bez disco polo. Ona jako fanka Kazika jest w mniejszości i ze stoicką postawą znosi głos większości :D No cóż każdy sobie nuci do czego chce, nic do tego nie mam, ale drażni mnie próba wywindowania jakości tejże muzyki. Sama nie słucham niczego specjalnie ambitnego i zdając sobie z tego sprawę, nie będę próbowała innym wmówić, że jest inaczej, bo mi się to podoba.

Radek225

Zenek to mistrz i pionier disco polo.Prawdziwy i dobry artysta, a czy disco to tandeta? Po prostu muzyka rozrywkowa, nie ma co oczekiwać głębi. Film natomiast wyczuwam denny

alastorr

Ja bym go na równi z Chopinem postawił. Ciekawe tylko czy zna nuty. Dramat społeczeństwa - Idiokracja.

ocenił(a) film na 4
marekceglowski

Jacy wszyscy zrobili się kulturalni. Oczywiście, że Martyniuk to muzyka rozrywkowa, ale i taka jest potrzebna.

ziaba933

Muzyka rozrywkowa to raczej nie jest. Muzyka biesiadna - ale bardzo słaby poziom. Czy jest potrzebna - tak! Czy powinna być promowana w telewizji publicznej - nie - bo telewizja publiczna powinna mieć misję - rozwój społeczeństwa - choćby muzyczny - a Zenek to najgorszy rodzaj muzyki.

ziaba933

No tak, bo być kulturalnym przecież nie wypada w gronie fanów :) Jeszcze by im się wstydu narobiło.

ocenił(a) film na 4
armada137

Chciałabym tylko wskazać, że większość komentarzy "kulturalnych" ludzi obraża innych, tylko dlatego, że słuchają disco polo określając ich debilami, chamami, wieśniakami, czereśnymi batami. Rewelacja.

ziaba933

Nie obrażają, tylko wiedzą że muzycznie to jest tragedia. Natomiast co do fenomenu Zenona w naszym społeczeństwie to nie ma co dyskutować - jest bezdyskusyjny. Tyle, że TVP ma misję, krzewienia kultury. I promując ten film (i go finansując) nie spełnia misji, bez względu na to czy 90% społeczeństwa to lubi. Płacimy na telewizję wszyscy, to nie jest telewizja finansowana ze środków prywatnych i to jest główny problem tego filmu. Gdyby to zrobił TVN byłbym mocno za - robią film który ma im przynieść kasę - dobry czy zły nieważne - lubię disco polo czy nie - nieważne. Zainwestowali i zyskali lub nie. TVP ma natomiast powiedzieć - zrobiliśmy film o sławnej Polce - np. nagrodzonej noblem, lub znanym pianiście - sukcesu finansowego nie było, ale celem jest zapoznanie społeczeństwa z tą częścią kultury/sztuki. Dajcie nam 2 mld dotacji bo to robimy. A teraz co mówią - dajcie nam 2 mld dotacji z podatków ludzi to zrobimy film o Zenku? To jest żenada a nie to że ktoś słucha Zenka.

marekceglowski

I weź tu dyskutuj. Mistrz i pionier zaorał nam świat na zielono. Poziom tego społeczeństwa kulturowo-poznawczy przeraża mnie coraz bardziej

alastorr

Artysta :)

ocenił(a) film na 1
alastorr

Disco-polo to nie jest muzyka. Tego słuchają WYŁĄCZNIE debile.

ocenił(a) film na 4
skalp_el

no tak, racja ale na filmie byłeś!!!

ocenił(a) film na 1
RossyDP

Nie, nie byłem. Dałem 1 z uwagi na fakt promowania przez TVPiS tego debilizmu i fakt zatrudnienia przez tę agendę zewnętrznej firmy, która trolluje w Internecie zawyżając jego ocenę.

skalp_el

Dla mnie debilizm to uważanie, że gatunek muzyczny może być gorszy lub lepszy od innego gatunku ;P można mieć różne preferencje, ale nie ma potrzeby wyzywania kogoś za inny gust

ocenił(a) film na 1
alastorr

Piszesz o muzyce, a ja piszę o disco-polo.

alastorr

Taki mistrz i pionier, że Diamentową Płytę dostał dopiero w 2016 ;)

Kwarc

A kto w kategorii Disco Polo dostał wcześniej? :D

alastorr

Zobacz sobie ile Bayer Full ma nagród ;)

ocenił(a) film na 1
alastorr

Zenon Martyniuk nie jest żadnym pionierem gatunku. Muzyka disko polo istniała dużo wcześniej i wywodzi się z popularnych włoskich czy hiszpańskich melodii jeszcze z lat 50 i wcześniejszych, granych na weselach, z dorobionymi polskimi słowami i w uproszczonej formie. Martyniukowi udało się jedynie utrafić w rodzącą się koniunkturę biznesową z końca lat 80, kiedy nagle okazało się, że tą muzykę można nagrywać na kasety i sprzedawać. Mógł to być każdy, akurat padło na niego. To żaden mistrz, ani żaden artysta. Zwykły weselny wyrobnik, w dodatku bez gustu.
I proszę mi nie mówić, że o gustach się nie dyskutuje, bo to wiem. Tu nie ma miejsca na żadną dyskusję. Disko polo jest totalnym brakiem gustu. Tak samo kobieta może być ubrana gustownie, albo jak badziewiara i tu też nie ma miejsca na żadną dyskusję.

Leszy2

Skoro śpiewa i tworzy muzykę to jest artystą. Jak twierdzisz inaczej to sam spróbuj coś skomponować ;) i oczywiście, że z czegoś się wywodzi ten styl. Każdy gatunek ma swoje korzenie. Akurat Zenka nazwałem pionierem bo reprezentowal nowszą generacje disko polo i pewien poziom który reprezentują teraz inni typu MiG czy Piękni i Młodzi, które różni się od oldskoolowego diskopolo.
Nie widzę nic dennego w tym, że ktoś raz słucha disko np do tańca, na siłownie odpala metal, a do heroinki grunge. Muzyka to rodzaj ekspresji a nie tylko biznes.
Rozumiem, że można nie lubić TVP i nim gardzić bo są jacy są, ale czemu wtedy poszedłes ten film oglądać? Ja sam bym tego filmu nigdy nie odpalił nawet za darmo

ocenił(a) film na 1
alastorr

Jest wyrobnikiem nie artystą. Artysta tworzy dzieło sztuki zawierające przekaz i pewną formę estetyki. Martyniuk wyrabia piosenki, a nie tworzy sztuki. Nie zajmuję się pisaniem piosenek, ale gdybym spróbował byłyby na pewno w lepszym guście.
Muzyka disko polo jest wyrazem braku wyrobienia muzycznego społeczeństwa, a nie żadna ekspresją. To, że ktoś słucha disko polo na przemian z inną muzyką świadczy tylko o tym że muzyka nic dla niego nie znaczy i jedynie poddaje się on modzie.
Disko polo nie nadaje się nawet na wesele, przyzwoite wesele w dobrym guście.
Nie widziałem filmu i nie mam zamiaru, a jedynka którą wystawiłem nie jest oceną filmu tylko dezaprobatą w stosunku do tego co reprezentuje.

Leszy2

Disco polo powstało we Włoszech. Nie mogę.

ocenił(a) film na 1
Owcowy_Ziomek

We Włoszech powstało Italodisko, coś ci się pomyliło.

Radek225

Witaj w Polsce.

Radek225

Z całym szacunkiem do pana Zenka jestem pewien , ze TVP znów ogłosi wielki kasowy sukces , który zobaczy cały świat tzn Węgry i Korea Północna , a pan Kurski osobiście będzie dowoził ludzi z mniejszych miejscowości do kin .
Nowy program demograficzny
Bilet, dowóz , wino +
Nowe elity mnóżcie się

Radek225

Znowu chodzi o kasę a jak chodzi o kasę, to reszta niestety nie ma znaczenia.

Radek225

Zgadzam się ale według sondaży ponad 60% Polaków przyznaje się do słuchania tego muzycznego gnoju.Jeśli tylu ludzi tego słucha a np taki mega czereśniak i wiejski bat- Sławomir staje się celebrytą., to pomyślmy w jakiej kondycji jest nasze społeczeństwo. Myślę, że najlepsze, co można z tym zrobić, to całkowicie zignorować i przemilczeć ...

ocenił(a) film na 1
UFOLOG

60% z tysiąca osób, bo na tylu przeprowadza się najczęściej.

ocenił(a) film na 1
UFOLOG

W samym słuchaniu nie ma nic zlego, problemem jest fakt zorganizowania benefisu w filharmonii czy sponsorowanie filmu o wykonawcy disco polo przez telewizje publiczna ktora ma ponoc misje.

UFOLOG

Z ulubionymi filmami Polaków jest podobnie, lepiej żyć swoim życiem i się nie oglądać, masz rację.

UFOLOG

Szczerze, to ja się nie dziwię takim wynikom, bo po prostu ludzie są już zmęczeni miernotą, jaką serwuje polski rynek muzyczny. A zwłaszcza polski pop, puszczany w polskich rozgłośniach radiowych. Bo ile jeszcze można słuchać nudnych smętów o nieszczęśliwej miłości? Od tego aż się chce żygać. Dlatego, nie mając innego lepszego wyboru, Polacy przenieśli się do disco polo. Zrozum- po ciężkim dniu pracy, każdy woli posłuchać coś wesołego, a nie nudnego i miałkiego.

Żeby nie było- osobiście nie lubię tego rodzaju muzyki, ale po prostu doskonale rozumiem jego słuchaczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones