Zenek

2020 2 godz.
2,2 12 949
ocen
2,2 10 1 12949
2 436
chce zobaczyć
4,2 9
ocen krytyków
{"rate":4.22222,"count":9}
powrót do forum filmu Zenek
  • Ludzie, ale wy tak serio? Robić tandetny film o tandetnym wykonawcy tandetnej muzyki? Film o wykonawcy, który każdy swój utwór ukradł mało znanym niemieckim i rosyjskim wykonawcom? Po prostu nie dowierzam. Kicz, żenada i tandeta. Nie mogę się doczekać filmu o producencie krasnali ogrodowych.

• skalp_el ocenił(a) ten film na: 1

RossyDP Nie, nie byłem. Dałem 1 z uwagi na fakt promowania przez TVPiS tego debilizmu i fakt zatrudnienia przez tę agendę zewnętrznej firmy, która trolluje w Internecie zawyżając jego ocenę.

• skalp_el Dla mnie debilizm to uważanie, że gatunek muzyczny może być gorszy lub lepszy od innego gatunku ;P można mieć różne preferencje, ale nie ma potrzeby wyzywania kogoś za inny gust

• skalp_el ocenił(a) ten film na: 1

alastorr Piszesz o muzyce, a ja piszę o disco-polo.

• alastorr Taki mistrz i pionier, że Diamentową Płytę dostał dopiero w 2016 ;)

• Kwarc A kto w kategorii Disco Polo dostał wcześniej? :D

• alastorr Zobacz sobie ile Bayer Full ma nagród ;)

• Leszy2 ocenił(a) ten film na: 1

alastorr Zenon Martyniuk nie jest żadnym pionierem gatunku. Muzyka disko polo istniała dużo wcześniej i wywodzi się z popularnych włoskich czy hiszpańskich melodii jeszcze z lat 50 i wcześniejszych, granych na weselach, z dorobionymi polskimi słowami i w uproszczonej formie. Martyniukowi udało się jedynie utrafić w rodzącą się koniunkturę biznesową z końca lat 80, kiedy nagle okazało się, że tą muzykę można nagrywać na kasety i sprzedawać. Mógł to być każdy, akurat padło na niego. To żaden mistrz, ani żaden artysta. Zwykły weselny wyrobnik, w dodatku bez gustu.
    I proszę mi nie mówić, że o gustach się nie dyskutuje, bo to wiem. Tu nie ma miejsca na żadną dyskusję. Disko polo jest totalnym brakiem gustu. Tak samo kobieta może być ubrana gustownie, albo jak badziewiara i tu też nie ma miejsca na żadną dyskusję.

• Leszy2 Skoro śpiewa i tworzy muzykę to jest artystą. Jak twierdzisz inaczej to sam spróbuj coś skomponować ;) i oczywiście, że z czegoś się wywodzi ten styl. Każdy gatunek ma swoje korzenie. Akurat Zenka nazwałem pionierem bo reprezentowal nowszą generacje disko polo i pewien poziom który reprezentują teraz inni typu MiG czy Piękni i Młodzi, które różni się od oldskoolowego diskopolo.
    Nie widzę nic dennego w tym, że ktoś raz słucha disko np do tańca, na siłownie odpala metal, a do heroinki grunge. Muzyka to rodzaj ekspresji a nie tylko biznes.
    Rozumiem, że można nie lubić TVP i nim gardzić bo są jacy są, ale czemu wtedy poszedłes ten film oglądać? Ja sam bym tego filmu nigdy nie odpalił nawet za darmo

alastorr Jest wyrobnikiem nie artystą. Artysta tworzy dzieło sztuki zawierające przekaz i pewną formę estetyki. Martyniuk wyrabia piosenki, a nie tworzy sztuki. Nie zajmuję się pisaniem piosenek, ale gdybym spróbował byłyby na pewno w lepszym guście.
    Muzyka disko polo jest wyrazem braku wyrobienia muzycznego społeczeństwa, a nie żadna ekspresją. To, że ktoś słucha disko polo na przemian z inną muzyką świadczy tylko o tym że muzyka nic dla niego nie znaczy i jedynie poddaje się on modzie.
    Disko polo nie nadaje się nawet na wesele, przyzwoite wesele w dobrym guście.
    Nie widziałem filmu i nie mam zamiaru, a jedynka którą wystawiłem nie jest oceną filmu tylko dezaprobatą w stosunku do tego co reprezentuje.

• Leszy2 Disco polo powstało we Włoszech. Nie mogę.

Owcowy_Ziomek We Włoszech powstało Italodisko, coś ci się pomyliło.

• Radek225 Witaj w Polsce.

• Radek225 Z całym szacunkiem do pana Zenka jestem pewien , ze TVP znów ogłosi wielki kasowy sukces , który zobaczy cały świat tzn Węgry i Korea Północna , a pan Kurski osobiście będzie dowoził ludzi z mniejszych miejscowości do kin .
    Nowy program demograficzny
    Bilet, dowóz , wino +
    Nowe elity mnóżcie się

• Radek225 Znowu chodzi o kasę a jak chodzi o kasę, to reszta niestety nie ma znaczenia.

• Radek225 Zgadzam się ale według sondaży ponad 60% Polaków przyznaje się do słuchania tego muzycznego gnoju.Jeśli tylu ludzi tego słucha a np taki mega czereśniak i wiejski bat- Sławomir staje się celebrytą., to pomyślmy w jakiej kondycji jest nasze społeczeństwo. Myślę, że najlepsze, co można z tym zrobić, to całkowicie zignorować i przemilczeć ...

• PIOTREKPK19 ocenił(a) ten film na: 1

UFOLOG 60% z tysiąca osób, bo na tylu przeprowadza się najczęściej.

• dragonmen32 ocenił(a) ten film na: 1

UFOLOG W samym słuchaniu nie ma nic zlego, problemem jest fakt zorganizowania benefisu w filharmonii czy sponsorowanie filmu o wykonawcy disco polo przez telewizje publiczna ktora ma ponoc misje.

• UFOLOG Z ulubionymi filmami Polaków jest podobnie, lepiej żyć swoim życiem i się nie oglądać, masz rację.

• UFOLOG Szczerze, to ja się nie dziwię takim wynikom, bo po prostu ludzie są już zmęczeni miernotą, jaką serwuje polski rynek muzyczny. A zwłaszcza polski pop, puszczany w polskich rozgłośniach radiowych. Bo ile jeszcze można słuchać nudnych smętów o nieszczęśliwej miłości? Od tego aż się chce żygać. Dlatego, nie mając innego lepszego wyboru, Polacy przenieśli się do disco polo. Zrozum- po ciężkim dniu pracy, każdy woli posłuchać coś wesołego, a nie nudnego i miałkiego.

Żeby nie było- osobiście nie lubię tego rodzaju muzyki, ale po prostu doskonale rozumiem jego słuchaczy.

• xena_4 No to źle świadczy o ludziach skoro z tandetnego popu przenoszą się na jeszcze bardziej tandetne polo disco.

• Maciek_2 ale nie przeszkodziło Ci to lecieć na Zenka już w dniu premiery?

• RossyDP Jasne. Nie widziałem i nie mam zamiaru.

xena_4 Cóż może być bardziej nudne i miałkie niż discopolo?

• xena_4 Doskonale to ująłeś z tym że rzygamy disco polo jednak przez rz. Z szacunku do torsji a nie tej muzyki

• xena_4 Akurat polski rynek muzyczny ma bardzo dużo do zaoferowania, głównie z cięższych odmian metalu(black i death), ale to z kolei są gatunki specyficzne i nie dla każdego

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• Radek225 Wiesz, są różne gusta - o tym się nie dyskutuje. Jednemu podobają się blondynki a drugiemu brunetki. Jeden woli japońską motoryzację a drugi niemiecką. Tak samo z muzyką. Jeden woli rap drugi disco polo. Powstały też filmy o rapie - wiele osób lubi ten gatunek choć ja osobiście uważam, że w ogóle to nie muzyka i jak gdzieś to przypadkiem usłyszę to przełączam. Fanem disco polo też jakimś nie jestem ale przynajmniej przy tej muzyce można się jakoś pobawić w przeciwieństwie do rapu. Powiedz, lepiej zrobić luźny, nikomu nie przeszkadzający film o zenku czy o bandycie który kradł i ćpał? A młodzież się tym podnieca... To jest dopiero nowe społeczeństwo głupoty.

• Szymon18 No tak lepiej o tym drugim... 80% chodzących do kin do nastolatkowie i studenci

• Szymon18 I jedno i drugie w dziewięćdziesięciu paru procentach to szajs ale tu nie jest problemem to że ktoś to lubi tylko że telewizja publiczna taki chłam promuje w głównym wydaniu wiadomości i to jeszcze w w pięciominutowym fragmencie i oczywiście pokazują zachwyconego buroka Kurskiego. Ja wiadomości sam z siebie nie oglądam ale czasem zerknę z ciekawości jaka propagandową pojadą Ci z TVP i TVN (o dziwo w Polsacie od kiedy Komorowski nie jest prezydentem nie zauważyłem propagandy prawie w ogóle). Także powtarzam nie o gusty obywateli się rozchodzi tylko o to co promuje telewizja która karze sobie płacić abonament.

Szymon18 Nie proszę pana. O gustach się nie dyskutuje, ale w tym przypadku mamy kompletny brak gustu. Kobieta może być brunetką lub blondynką, ale być dobrze i gustownie ubrana, stosownie do wieku i urody, a może też być ubrana jak wiejska badziewiara i to jest brak gustu, bez względu na to czy jest blond czy czarna. Tym właśnie jest disko polo.
    Toyota czy Ford na wystawie motoryzacyjnej wyglądają szykownie; oklejone nalepkami, pluszem i plastikiowymi spoilerami pod wiejską dyskoteką, z błotem na felgach.... - są odpowiednikiem disko polo, zwłaszcza gdy są to tanie graty ze szrotu.

Ja tam się nie mogę bawić ani przy disko polo, ani przy rapie. Ale rap przynajmniej z czegoś wynika i może mieć swoją wysoką jakość.

Jeżeli film o bandycie, który kradł i ćpał będzie interesujący i będzie coś przekazywał, czy to emocje czy refleksje to oczywiście, że o bandycie. Bo film o beztalenciu robiącym badziewiastą muzykę może być dobry tylko gdy potęmpia i wyśmiewa to zjawisko.

• Smuggler_PL ocenił(a) ten film na: 1

Szymon18 "Powiedz, lepiej zrobić luźny, nikomu nie przeszkadzający film o zenku" - jak to nikomu nie przeszkadzający? Mnie przeszkadza bardzo, głównie z tego powodu, że zajmuje się tym publiczna telewizja za moje pieniądze. Promowanie tandety, doprawdy fantastyczna misja publicznych mediów.

• Radek225 Film jest naprawdę dobry, szczególnie pierwsza połowa - czyli młodość Zenka - świetnie przedstawiona.

• nawrat6 Jest też o tym jak dostaje Grammy i Nobla? Kłóci się z Bobem Dylanem i zajmuje miejsce Beatlesów w panteonie sław? Aaa nie to dopiero w drugiej części

• Radek225 masz konto na sadolu? :D

• Radek225 Dość mocno obraziłeś producentów krasnali ogrodowych.

• dmtychy Producenci zza zachodniej granicy protestują by ich produkt porównywać do Zenka. Ich krasnale przynajmniej nie próbują śpiewać

• użytkownik usunięty

Radek225 Za to film "Skazany na bluesa" o narkomanie i alkoholiku to produkcja górnych lotów, a głównemu bohaterowi nie brakuje tandety i jest on godzien by tworzyć o nim obraz mówiący jak o bohaterze narodowym, który żył i zmarł dla muzyki.
    Zenek to film o osobie, która tworzy muzykę rozrywkową i czy tego chcecie czy nie znajduje ona bardzo wielu odbiorców i fanów. Niestety nie możecie odmówić Martyniukowi tego na co sobie zapracował przez cały ten czas istnienia w showbiznesie disco polo. Jak dla mnie film jest poprawny choć wplatanie motywów kryminalnych niezbyt mi się spodobało, jednak jak dla mnie film jak najbardziej do obejrzenia jako lekka pozycja po ciężkim dniu w pracy.

• 1. Na marginesie - to ciekawe, że w Polsce, kraju ludzi chlejących na potęgę nazwanie kogoś alkoholikiem jest traktowane jako obelga.
    2. Mówi się wysokich lotów, a nie górnych lotów. Ale czego spodziewać się po kimś, kogo polszczyzna nie wykracza zaawansowaniem ponad warstwę słowną utworów niejakiego Zenka.
    3. Tak, Ryszard Riedel był narkomanem i alkoholikiem. To prawda. Ale był też kimś, kim niejaki Zenek nigdy nie będzie. Był artystą.
    4. "czy tego chcecie czy nie znajduje ona bardzo wielu odbiorców i fanów". Ok. Jedzmy gówno. Miliony much nie mogą się mylić!

• raind Ad 4 - Blanka Lipińska i jej 365 dni zdobyło nagrodę Bestsellery EMPiKu. ;) Pozamiatane. Zamiast stymulować się do rozwoju ludziom sprawia autentyczną przyjemność czołganie się po szlamowatym dnie.

• Vanillia W punkt. A później wszyscy się dziwią jaka opinia panuje o Polakach za granicą- wieśniak, ochlejtus, śmierdziel... Jak to Abradab kiedyś nawinął: ,,Tandeta płynie wierzchem, a sztuka na dnie...,,

• NieMamSwojegoZdania ocenił(a) ten film na: 9

K2. Wstyd Polsce to przynosi TVN i szmirowaci aktorzy pokroju Borysa Szyca który z tego głównie są znani.
    365 dni to świetny film, Zenek z resztą również.
    Dobra zmiana przejdzie na wieki do historii Polski :)

• NieMamSwojegoZdania Ja zlewam całą rodzimą kinematografię, bo nie jest obecnie warta uwagi. I nie jestem defetystą w temacie polskich filmów, ale o obiektywnie stwierdzam, że film warty uwagi pojawia się rzadko, raz na kilka lat. Ostatni wielki reżyser polski to dla mnie Pan Bareja.

• NieMamSwojegoZdania Musicie się pogodzić z tym, że jest ogromny regres w talencie aktorskim, w Polsce. Nikt mi nie wmówi, że ktoś obecnie choćby zbliżył się do legendy Wilhelmiego, Maklakiewicza, Nalberczaka. Cóż mi po kimś, kto skończył filmowkę, jak do charyzmy Hilmsbacha się nie umywa. 365 dni to dobry film? Rzemiosło? Rzemieślnicy wymarli, teraz są wyrobnicy. Współczesna rozrywka to gale fame mma i filmy Vegi. I 365 dni rozmyje się w eterze, a tali Miś będzie wieczny. Zakończyłem dyskusję.

K2. Właśnie sprawdziłem, i Ty mówisz o filmie sprzed 40 lat, kręconym za PRL'u sprzętem o 20 lat w tył względem świata.
    To dopiero porażka ludzkości. Że w tamtym czasie nie było nic lepszego bo nawet mięso było na kartki, to nie znaczy że to ponadczasowy szczyt osiągnięć ludzkości. Stare to i beznadziejne, kręcone tak że nie da się przez chwilę skupić na fabule, bo obraz i dźwięk drażni za bardzo. Całkowite zaprzeczenie dobrego kina, aktorstwa i pomysłu.
    Cieszę się że powstają nowe lepsze filmy.

• NieMamSwojegoZdania Wiesz ze Zenek grał u mnie na weselu? Jesteśmy dobrymi funflami. Właśnie jemy czereśnie, zapijamy je Guinessem i śmiejemy z ciebie.

K2. Płatny troll. Ciekawe ile TVN Ci zapłacił.

• NieMamSwojegoZdania I chcę cię bardzo i nie mogę mieć.

• A i noga sama chodzi buhahaha jaki film taki odbiorca. Ocena jaka? 10/10? Bo jestem przed seansem :D

• Zes przywalil argumentem: najwieksi artysci tego swiata byli narkomanami i alkoholikami: Jimmy Morrison, Bob Marley, John Lennon, Ozzy Osbourne itd itd - jednak ich tworczosc to setki milionow sprzedanych plyt na swiecie, a nie kilkadziesiat tysiecy zenka gdzies na zadupiach ktorych nawet na mapie Polski nie ma, gdzie cywilizacja dotrze moze za 1000 lat

• Radek225 Sam jesteś tandeciarz i prymityw! Lata 90 były super. Co prawda później disco polo stało się obciachowe(może właśnie przez wcześniejszy bum). Dzisiaj mamy wolność i każdy słucha co chce! Ty jesteś za to betonem, który do nowych czasów nie pasuje!