"Avatar". Czy to możliwe, że James Cameron nie nakręci 4. i 5. części?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar%22.+Czy+to+mo%C5%BCliwe%2C+%C5%BCe+James+Cameron+nie+na+kr%C4%99ci+4.+i+5.+cz%C4%99%C5%9Bci-147000
"Avatar". Czy to możliwe, że James Cameron nie nakręci 4. i 5. części?
Czekaliśmy na ten moment ponad dekadę. Część nie wierzyła, że to w ogóle nastąpi. Jednak w grudniu "Avatar: Istota wody", czyli sequel jednego z największych kasowych przebojów w historii kina, trafi do kin. Machina marketingowa już ruszyła. Rozpoczął ją magazyn "Empire", w którym pojawiły się nowe zdjęcia i wywiad z reżyserem.

"Avatar" i plany Jamesa CameronaJames Cameron przez długi czas opracowywał biblię i zarys historii aż czterech kontynuacji widowiska "Avatar". Potem przez kilka lat kręcił dwie części i pracował nad efektami specjalnymi. "Avatar: Istota wody" trafi do kin w grudniu. Zaś za rok pojawi się "Avatar 3".

Zdjęcia do czwartej i piątej części jeszcze się nie rozpoczęły. I jest taka możliwość, że kiedy do tego dojdzie, to za kamerą stać będzie nie James Cameron a ktoś inny.


O takiej możliwości wspomniał w wywiadzie z magazynem "Empire" sam reżyser: Mam inne rzeczy, nad którymi także pracuję i które są równie ekscytujące. Myślę, że z czasem, może po trzeciej, może po czwartej części, będę chciał przekazać pałeczkę reżyserowi, któremu ufam, że pociągnie to dalej, a ja będę mógł się zająć innymi sprawami, którymi się interesuję. A może nie. Sam nie wiem.

Jednocześnie James Cameron dodaje, że na razie ma tylko nadzieję, że "Avatar 4" i "Avatar 5" powstaną. Zdaje sobie sprawę, że decyzja o ich realizacji jest uzależniona od wyników dwójki i trójki. "Avatar 3" na pewno będzie miał swoją premierę. Ale to, co będzie później, pozostaje niewiadomą.

Kate Winslet, Sigourney Weaver i Stephen Lang na zdjęciach z filmu "Avatar: Istota Wody"Magazyn Empire zaprezentował też zdjęcia kilku postaci, które zobaczycie w nowym widowisku. Część z nich już widzieliście, ale warto je przypomnieć.

Tak wygląda postać grana przez Kate Winslet


Tak prezentuje się postać grana przez Sigourney Weaver


A tak wygląda bohater, w którego wcieli się Stephen Lang


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones