"Avatar 4" jest już w jednej trzeciej nakręcony

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar+4%22+jest+ju%C5%BC+w+jednej+trzeciej+nakr%C4%99cony-147983
"Avatar 4" jest już w jednej trzeciej nakręcony
źródło: Materiały prasowe
Kogo obchodzi druga część "Avatara", kiedy możemy porozmawiać o czwartej? Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pusan producent Jon Landau zdradził, że większość pierwszego aktu "Avatara 4" jest już gotowa i cały film został zaprojektowany. Oczywiście po drodze czeka nas jeszcze "Avatar: Istota wody", który wejdzie do kin w grudniu.

"Avatar 4" jest już częściowo gotowyGettyImages-1178650109.jpg Getty Images © Fiona Goodall


Skompletowaliśmy większość pierwszego aktu "Avatara 4" i były logistyczny powody, dla których musieliśmy to zrobić, powiedział Jon Landau. Zaprojektowaliśmy już większość "Avatara 4", ale jeszcze nie nakręciliśmy go w całości - mamy gotowy tylko pierwszy akt.

Podczas konferencji Landau pokazał publiczności 15-minutowy materiał z "Avatara: Istoty wody". Na konferencji pojawił się również - za pośrednictwem transmisji wideo - reżyser James Cameron, który opowiedział o ekologicznym przesłaniu filmu i wysokiej ilości klatek na sekundę.

Pięć lat temu, osiem lat temu, dziewięć lat temu nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego, co dziś pokazaliśmy. Potrzebowaliśmy czasu, żeby osiągnąć poziom, który jesteśmy w stanie zaprezentować obecnie, wyjaśnił Landau.


"Avatar": kolejne części i inkluzywność seriiProducent ujawnił też co nieco na temat kolejnych części serii: W każdym sequelu przedstawimy publiczności nową kulturę i nowe biomy. Nie porzucamy jednak kultur, które już poznaliśmy.

Landau opowiedział również o inkluzywności serii, wskazując, że bohaterami "Istoty wody" są uchodźcy szukający azylu wśród istot, które nie wyglądają jak oni i żyją według innych zwyczajów. Jako filmowcy mamy obowiązek wykorzystywać naszą sztukę do prowokowania ludzi, by zobaczyli świat inaczej. Science-fiction daje nam szansę stworzenia metafory świata, w którym żyjemy, ale bez prawienia kazań. Bo jeśli prawisz kazania, docierasz tylko do tych, którzy są już przekonani.

"Avatar: Istota wody" wejdzie do polskich kin 14 grudnia. Premierę "Avatara 4" zaplanowano na 2026 rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones