James Cameron wie, co będzie robił przez następne 6 lat

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+twierdzi%2C+%C5%BCe+%22Avatar%3A+Istota+wody%22+b%C4%99dzie+rentowny.+Sequele+powstan%C4%85-149055
James Cameron wie, co będzie robił przez następne 6 lat
Przed premierą widowiska "Avatar: Istota wody" James Cameron w licznych wywiadach studził entuzjazm widzów i twierdził, że nie jest pewien czy zapowiedziana czwarta i piąta część "Avatara" zostaną zrealizowane. Teraz zmienił śpiewkę.

James Cameron o cyklu "Avatar": zaczęliśmy całe uniwersumJames Cameron był ostatnio gościem "Who’s Talking to Chris Wallace?". W programie tym odniósł się do obecnych wyników widowiska "Avatar: Istota wody". Film właśnie pokonał "Top Gun: Maverick" i został najbardziej kasowym filmem 2022 roku w skali całego globu.

Patrząc na rozpęd, jaki nabrał film, jestem pewien, że w ciągu najbliższych dni wyjdzie na zero. Nie uda mi się więc z tego wyplątać i będę musiał zrobić pozostałe sequele - powiedział z udawanym zniechęceniem Cameron. - Wiem, co będę robił przez najbliższe sześć, siedem lat. Jestem przekonany, że wkrótce odbędą się rozmowy z szefami Disneya na temat tego, jaki jest dalszy plan gry. "Avatar 3" jest już pewny - zdjęcia do niego się zakończyły i jesteśmy mocno zaawansowani w postprodukcji i całej tej magii komputerowych efektów specjalnych. Co do "Avatara 4" i "Avatara 5", to oba mają już ostateczne wersje scenariusza. Do czwórki mamy też już część materiału zdjęciowego.

Wszystko wskazuje też na to, że Cameron nie chce skończyć na pięciu filmach. Dodał bowiem: W tym momencie mamy już uniwersum. Rozpoczęliśmy sagę, która teraz może być opowiadana na przestrzeni wielu filmów.

Zwiastun filmu "Avatar: Istota wody"
"Avatar: Istota wody" bije kolejne rekordyW ciągu pierwszych 23 dni wyświetlania widowisko Jamesa Camerona "Avatar: Istota wody" w skali całego globu zarobiło w kinach 1,547 mld dolarów. Dzięki temu film awansował na dziewiąte miejsce największych kasowych przebojów wszech czasów. W czwartek drugi "Avatar" wyprzedził "Avengers" (1,515 mld dolarów). Następne w kolejce do pokonania są: "Król Lew" (1,647 mld dolarów) i "Jurassic World" (1,669 mld dolarów).

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake'a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają, i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

Podcast o filmie "Avatar: Istota wody"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones