"Billy the Kid" - nowe dzieło twórcy "Wikingów"

https://www.filmweb.pl/news/%22Billy+the+Kid%22+-+nowe+dzie%C5%82o+tw%C3%B3rcy+%22Wiking%C3%B3w%22-146742
"Billy the Kid" - nowe dzieło twórcy "Wikingów"
Najnowsze dzieło twórcy kultowego serialu "Wikingowie" niebawem będzie dostępne na platformie Viaplay. "Billy the Kid" to ośmioodcinkowy serial przedstawiający życie amerykańskiego rewolwerowca, który został okrzyknięty jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. W roli głównej wystąpił brytyjski aktor Tom Blyth. Produkcja jest owocem wieloletniej umowy na stworzenie sześciu anglojęzycznych oryginalnych seriali międzynarodowych, zawartej pomiędzy NENT Group, właścicielem platformy streamingowej Viaplay i MGM International Television Productions. Otto Bathurst ("Peaky Blinders") wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki tego sezonu. Premiera już 12 czerwca na platformie Viaplay.

Brytyjski aktor, Tom Blyth wystąpił wcześniej w takich produkcjach, jak "Robin Hood", "Benediction" i "The Gilded Age". Teraz wcieli się w rolę Billy'ego the Kida, znanego również jako William H. Bonney, który był jedną z najbardziej niezrozumianych postaci Dzikiego Zachodu.

Tom Blyth: Billy to dla mnie wymarzona rola. Jako dziecko uwielbiałem czytać o nim i jego rówieśnikach ze Dzikiego Zachodu. Budzili we mnie bunt i uczyli, jak być nieustraszonym. Oczywiście nie zawsze mieli rację, ale zawsze się za czymś opowiadali. Billy wierzył, że trzeba walczyć z tyranią i korupcją, nawet jeśli to oznaczało, że trzeba się postawić, naruszyć status quo, narazić się na ostracyzm, czy popełnić przestępstwo. Historia Billy"ego żyje w nas do dziś.


Ośmioodcinkowy dramat romantyczny Michaela Hirsta ("Wikingowie", "Dynastia Tudorów") pokazuje historię mężczyzny, który dorastał w świecie bezprawia i przemocy. Mimo to starał się traktować wszystkich ludzi jak równych sobie, jednak w Nowym Meksyku nieustannie dochodziło do konfliktów między wieloma grupami wyznaniowymi i rasowymi, roszczącymi sobie prawo do przebywania w tym miejscu. Oprócz Toma Blytha, w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. Daniela Webbera ("The Punisher") i Eileen O'Higgins ("Brooklyn").

Fabuła toczy się pod koniec XIX wieku. Serial pokazuje, że mimo powszechnej opinii - Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci - o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy"ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.


Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: Unikalne fabuły są kluczową częścią naszej strategii ekspansji. Jesteśmy dumni z nawiązania partnerstwa z MGM i z faktu, że pracujemy razem nad koprodukcją seriali z największymi nazwiskami Hollywood. Seriale takie jak "Billy the Kid", czy "Last Light" pokazują skalę naszych ambicji i pomagają jeszcze szybciej zaznaczyć naszą obecność na nowych rynkach.

Producentami wykonawczymi serialu "Billy the Kid" są: Michael Hirst, Donald De Line (De Line Pictures), Justin Falvey i Darryl Frank (Amblin Television), a także Otto Bathurst i Toby Leslie (One Big Picture). Serial jest koprodukcją EPIX Studios i MGM International Television Productions, we współpracy z Nordic Entertainment Group. Dystrybutorem międzynarodowym jest MGM. Producentem wykonawczym z ramienia NENT Group jest Isabelle Hultén.

W 2022 roku Viaplay zaprezentuje co najmniej 60 nowych produkcji oryginalnych. Ponadto NENT Group każdego roku będzie produkowała dwa duże anglojęzyczne filmy, skupiające się na postaciach wywodzących się z krajów skandynawskich - począwszy od dzieła Lasse Hallströma (nominowanego do Oscara za reżyserię "Wbrew Regułom"), czyli filmu "Hilma" - biografii szwedzkiej artystki i pionierki feminizmu Hilmy af Klint.

Zwiastun serialu znajduje się pod tym linkiem.
Informacja sponsorowana