"Ciche miejsce 2", "Top Gun 2" też opóźnione!

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ciche+miejsce+2%22%2C+%22Top+Gun+2%22+te%C5%BC+op%C3%B3%C5%BAnione-138624
"Ciche miejsce 2", "Top Gun 2" też opóźnione!
Lawina ruszyła. Po tym, jak Warner Bros. usunął "Tenet" z kalendarza premier, kolejne wytwórnie idą w ślady i dokonują radykalnych zmian w swoich planach dystrybucyjnych. Poznaliśmy już nowy kalendarz Disneya (i 20th Century Studios), teraz przyszła pora na Paramount Pictures. Przygotujcie się na szok. Zmiany są duże.

"CICHE MIEJSCE 2", "TOP GUN: MAVERICK" - KIEDY W KINACH?Paramount Pictures zdecydowało się nie pokazywać w tym roku dwóch swoich największych premier. "Ciche miejsce 2", które miało trafić do kin we wrześniu, teraz zobaczymy dopiero wiosną przyszłego roku (amerykańska premiera to 23 kwietnia 2021 roku).

"Top Gun: Maverick" nie będzie bożonarodzeniowym widowiskiem. Studio zamierza wprowadzić film, którego gwiazdą jest Tom Cruise, dopiero latem przyszłego roku (amerykańska premiera to 1 lipca 2021 roku).

KIEDY PREMIERA FILMU "SONIC. SZYBKI JAK BŁYSKAWICA 2"?To nie jedyne zmiany w kalendarzu premier studia Paramount Pictures. Oto, co jeszcze dostało nowe daty:

"Jackass 4" - 3 września 2021 roku (premiera opóźniona o miesiąc)

"Sonic the Hedgehog 2" - 8 kwietnia 2022 roku

"Under the Boardwalk" - 22 lipca 2022 roku

"The Tiger's Apprentice" - 10 lutego 2023 roku (premiera opóźniona o rok).

CO Z PREMIERAMI "TENET" I "MULAN"?Przypomnijmy, że na początku tygodnia Warner Bros. ogłosił, że "Tenet" nie wejdzie do kin w sierpniu. Studio nie podało nowej daty i zasugerowało, że zrezygnuje z jednoczesnej premiery widowiska na całym globie. AT&T - właściciel Warner Bros. - nie pozostawiło też żadnych wątpliwości: film Christophera Nolana będzie czekał na wejście do kin aż pandemia COVID-19 się zakończy, nie ma mowy o wpuszczeniu go wcześniej na serwisy VOD.

Na efekt domina nie musieliśmy długo czekać. W czwartek Disney dokonał sporych zmian w swoim kalendarzu premier. Czasowo zupełnie wycofał "Mulan", zaś w przypadku "Avatarów" i nowych "Gwiezdnych wojen" dokonał rocznego przesunięcia dat wejścia do kin.
Udostępnij: