"Mulan", "Avatary" i "Star Wars" zmieniają daty premier

The Hollywood Reporter, indieWIRE / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mulan%22+bez+daty+premiery%2C+%22Avatary%22+i+%22Star+Wars%22+prze%C5%82o%C5%BCone-138621
"Mulan", "Avatary" i "Star Wars" zmieniają daty premier
Studio Disney wycofało "Mulan" z kalendarza premier. Wszystkie będące w planach wytwórni filmy z serii "Avatar" i "Gwiezdne wojny" zostały zaś przesunięte o rok. Powodem jest nasilająca się w USA pandemia koronawirusa.
  
"Mulan" miała początkowo trafić trafić do kin w marcu, a następnie w lipcu. Ostatnia planowana data premiery filmu w reżyserii Niki Caro to 21 sierpnia. Obecnie jednak większość kin w Stanach Zjednoczonych pozostaje zamknięta. "Mulan" chwilowo nie ma więc oficjalnej daty premiery.
 
W grudniu 2021 do kin miał trafić "Avatar 2". Jego premiera została właśnie przełożona na grudzień 2022. Analogicznie przesuną się daty kolejnych sequeli filmu.

Trzy filmy z serii "Gwiezdne wojny" - na razie nie ujawniono ich tytułów - jakie były w planach studia, zostały przełożone na 2023, 2025 i 2027 roku. Filmy mają wchodzić do kin w grudniu, naprzemiennie z kolejnymi częściami "Avatara".

Zmiany dotknęły też inne filmy studia. Wśród nich są m.in. "Śmierć na Nilu" Kennetha Branagha (nowa data premiery: 23 października 2020), "The Empty Man" (nowa data premiery: 4 grudnia 2020), "The Personal History of David Copperfield" (nowa data premiery: 28 sierpnia), "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona (chwilowo bez daty premiery), "Antlers" (nowa data premiery: 19 luty 2021), "The Last Duel" Ridleya Scotta (nowa data premiery: 15 października 2021). 

Na razie nie wiadomo, jaki będzie los widowisk Marvela, w tym "Czarnej Wdowy" i "Eternals", ani filmów Pixara, łącznie z "Co w duszy gra".        

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones