"Clinton Cash" po polsku tylko na VOD.wprost.pl

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Clinton+Cash%22+po+polsku+tylko+na+VOD.wprost.pl-118611
Ponad 170 000 widzów obejrzało film "Clinton Cash" w ciągu trzech godzin od jego premiery, która odbyła się w niedzielę w Filadelfii. Tuż po amerykańskiej premierze, także polscy widzowie mogą oglądać ten wyjątkowy dokument. Udostępnił go w systemie VOD tygodnik "Wprost".

Informacje o możliwości obejrzenia filmu można znaleźć w poniedziałkowym wydaniu "Wprost" oraz na stronie internetowej vod.wprost.pl.
"Clinton Cash" jest dostępne w polskiej wersji językowej z lektorem.

Równoległa z amerykańską polska premiera filmu "Clinton Cash" to również test nowego projektu AWR "Wprost" - Filmowego Klubu "Wprost", w ramach którego w systemie Video On Demand czytelnicy tygodnika mieliby dostęp do wybranych najciekawszych filmów współczesnej kinematografii, m.in. filmów dokumentalnych oraz filmów nagradzanych na festiwalach filmowych. Sukces "Clinton Cash" będzie jednym z czynników decydujących o uruchomieniu projektu.   

"Clinton Cash", którego premiera odbyła się w maju w Cannes, jest adaptacją bestsellera Petera Schweizera pod tym samym tytułem. Polskim dystrybutorem filmu jest Matthew Tyrmand.

Peter Schweizer jest znany ze swoich śledztw dotyczących korupcji w sektorze publicznym oraz powiązań sektora publicznego z prywatnym. Jest prezesem organizacji Government Accountability Institute. Jego książka o Clintonach ukazała się w USA kilka lat temu i okazała się nie tylko sensacją polityczną, ale realnym wsparciem dla prowadzonego przez FBI śledztwa ws. finansów Clinton Foundation, fundacji byłego prezydenta USA.

Film "Clinton Cash", podobnie jak książka, pokazuje m.in. kulisy działań Clintonów na Haiti, ich transakcji z afrykańskimi dyktatorami dotyczących koncesji na wydobycie surowców, brania pieniędzy od bliskowschodnich reżimów, m.in. od Arabii Saudyjskiej, relacje z którymi Hillary Clinton nadzorowała jako sekretarz stanu. Dla Polski szczególnie złowieszczo brzmi fakt, że Clintonowie brali pieniądze również od powiązanych z Kremlem banków i oligarchów w zamian za zgodę na sprzedaż surowców używanych przy produkcji broni jądrowej.

Pikanterii polskiej premierze filmu dodaje fakt, że odbywa się ona niemal równocześnie z konwencją demokratów, podczas której Hillary Clinton zostanie oficjalnie nominowana na kandydatkę Partii Demokratycznej na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nominację Partii Republikańskiej już otrzymał Donald Trump. Pytanie, jak obóz Clinton odpowie na film, jaką bombę przygotuje republikanom.   

Więcej na temat książki Petera Schweizera oraz nakręconego na jej podstawie filmu, a także śledztwa dotyczącego finansów byłego prezydenta USA i jego żony, w tym m.in. rozmowę z Peterem Schweizerem, można przeczytać w tygodniku "Wprost" (nr 26 z dn. 27 czerwca 2016, dostępny m.in. w archiwum na e.wprost.pl) oraz w serwisie Wprost.pl (https://www.wprost.pl/tygodnik/10012581/Kasa-Clintonow.html).

Informacje o filmie "Clinton Cash" również w aktualnym wydaniu tygodnika "Wprost".

Film w systemie VOD na Wprost.pl można obejrzeć tylko z terenu Polski.